LÜTFEN!

    Çocuklarımıza gerekli değeri veremiyoruz. Onları çok boş bırakıyoruz. Zaten sabahtan akşama kadar ilgileniyoruz,ders çalışıyoruz daha ne yapalım diyeceğinizi tahmin edebiliyorum. Kastım ders çalıştırma değil. Onlara hep anne-baba olmayalım. Bazen arkadaş olalım. Dertleşelim,onlarla gezip,tozalım ve onları dinleyelim. Bazen de çocuklarımızla çocuklaşalım.

   Dünyalık işlerin peşinde koşmaktan çocuklarımızı ihmal ediyoruz. Onları internete, internet oyunlarına ve yanlış arkadaşlıklara kurban veriyoruz. Bana göre dünyadaki hiçbir kazanç çocuklarımız ve ailemizden daha değerli değildir. Arkadaşlarımız olacak, işimiz gücümüz olacak, onlarla vakit geçireceğiz. Bu geçireceğimiz zamanın hiç olmazsa birazını da çocuklarımızı kazanmada kullanalım. Yoksa iş işten geçtiği zaman son pişmanlığımız fayda vermeyecektir.

   Lütfen gelin onlarla eğlenelim, onlarla gülelim,onlarla gezelim onlara kızmaktan onları öneme almamaktan vazgeçelim. Lütfen onlara hayatı dar etmeyelim. Onların fikirlerine ve isteklerine saygı duyalım. Onlarla restleşme değil ikna gücümüzü kullanalım.   

 Lütfen özellikle ergenlik çağına yaklaşmış veya girmiş olan çocuklarımıza dikkat edelim. Gerekli özeni gösterelim, iletişimimizi iyi kuralım. İletişimimizi iyi kurarsak daha iyi bireyler yetiştiririz.

    Bir dizi önerisi ile yazımı sonlandıracağım. Gündemde de popüler olan "Kırmızı Oda" dizisinde anne-babanın çocuklar üzerindeki etkisi ve ilerideki sonuçları çok güzel şekilde işlenmektedir. Bizim her hareketimiz çocuklarımızın hafızasına kazınmaktadır küçük yaştan itibaren. Bu yüzden iyi bireyler yetiştirmek için uğraşmalıyız.


  Mehmet Hatip Denek

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Reis 4 hafta önce

Kötü yazı

banner228

UÇAR VE ÖZKUL ARASINDAKİ DAVA SONUÇLANDI......

Haberi Oku