MADENCİNİN AŞILANMASI REDDEDİLDİ!

Genel 25.04.2021, 18:17
788
MADENCİNİN AŞILANMASI REDDEDİLDİ!

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, maden işçilerinin toplu olarak aşılanması teklifinin reddedildiğini söyledi. 

Yeşil, “Maden işçisi iş ortamı gereği toplu olarak çalışmaktadır. Riski diğer çalışma ortamlarından çok yüksektir. 19 Ocak 2021’de Sağlık Bakanlığına  toplu aşılama için başvuruda bulunduk. Başvurumuz ne yazık ki reddedildi. Önümüzdeki hafta Sağlık Bakanlığı ile Enerji Bakanlığına tekrar başvuruda bulunacağız” dedi. 

Büyük bir endişe içinde olduklarını ifade eden Hakan Yeşil, “Arkadaşlarımızın toplu olarak yaptırdığı testlerin sonuçları zamanında gelmiyor. Çarşamba ve perşembe günler yapılan testlerin sonuçları hala gelmedi. Artışlar görüldüğü gibi Zonguldak büyük risk içinde. Arladaşlarımızım aşılanması içim bu başvurumuz da kabul edilmezse yasalarım verdiği gücümüzü kullanacağız” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (2)
Madenci 3 ay önce
yasadaki hakkı kullanacakmış, gaz alma lafları bunlar. zam zamanında hükümetle nasıl yan yana durduğunuda biliyoruz. Sana muhalefet eden işciyi, sürgüne göndermek için milletvekillerini aradığınıda. ilk seçimde, artık eski denilen, hiç bir yararı olmayan o kervadakilerin yanına katılacaksın.
efe 3 ay önce
acaba layık oldukları gibi mi yönetiliyor, yönetiliyoruz? sadece üzülüyorum...
25
açık