MADENCİNİN  SIRTINDAN  LÜKÜS HAYAT!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan yaklaşık 7 bin maden işçisinin alın teriyle var olan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, koltuğunu sağlamlaştırmak için şube başkanlarının tamamının makam araçlarını 2020 model araçlarla değiştirdi. Genel Başkan Yeşil, koltuğa oturtur oturmaz ilk iş olarak makam arabasını değiştirerek 1 milyon değerinde yeni bir makam aracı almıştı.

 

5 YAŞINDAKİ ARAÇLAR NİYE SATILDI?

 

GMİS’e bağlı 6 şube başkanınca kullanılan 2015 model Renault Fluence marka araçlar 2020 model Renault Megane araçlarla değiştirildi. Piyasa değeri 250 bin lira olan araçlar yeraltında kelle koltukta çalışan madencilerin öfkelendirdi. İşçiler daha 5 yaşındaki makam araçlarının hangi gerekçeyle satıldığının kendilerine izah edilmesini istiyor.

 

SARI SENDİKACI

Öte yandan GMİS tarafından satılan ve alınan araçlar için her hangi bir duyuru ya da ihale yapılmayışı kafaları karıştırdı. İhale olmaksızın teklif usulü alınan makam araçlarının kaç liraya satıldığı ve alındığı konusunda ise bir açıklama yapılmadı. Lükse düşkünlüğüyle bilinen Hakan Yeşil, göreve geldiği günden itibaren hükümet aleyhinde tek bir açıklama yapmayarak AKP milletvekilleriyle kolkola tam bir sarı sendikacılık örneği veriyordu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şaziye başkale 6 gün önce

Onu oraya layik görüp oturtanlar düşünsün şimdi

Misafir Avatar
Kilimli 1 hafta önce

Seçimlerde oy verenler memnun gerisini boş ver. Insanlar yönetici olarak kendine benzeyen birini görmek istermiş başında bilimseldir. Bu son yazdığım sosyolojik bir vaka yani

Misafir Avatar
Ali Keskin 2 hafta önce

Zonguldak madencisi bu yüzsüzü hemen sendikanin basindan defetmelidir.milyonluk makam araci ne demek.tipe bak yiye yiye surati tombullasmis.avurtlari çökmüs cefakar madencilerin sirtindan inin artik sülükler familyasi.

Misafir Avatar
Münevver Küçükertunç 3 hafta önce

Çalışma hayatım boyunca bu sendikaya 2 kez ihtiyacım oldu. İkisinde de havamı aldım. Tek dertleri işçinin sırtından saltanat sürmek. Yazıklar olsun. Bütün hakkım zehir zıkkım olsun.

Misafir Avatar
Selamlar 3 hafta önce

Siz neyin kafasını yaşıyorsun

Misafir Avatar
Ayakçı 3 hafta önce

Bu şahıs işçilerin sırtından geçinmeyi meslek edinmiş. adam mesleğini icra ediyor

Misafir Avatar
Madencikandilli 3 hafta önce

Alınan araçlar yine işçiler için kullanılıyor bunda bı sıkıntı Yok... O yönetimde İsa başkan olduğu sürece boşa para harcanmaz buna biz kefiliz

Misafir Avatar
Gerçek zonguldaklı 3 hafta önce

TTk
Madencinin ünüversiteye giden bir çocuğuna burs verirken 100 tl verirler fazla vern dedimi biz vakıfmıyız derler 250 bin liralık arabaya binerle birde ayrı olarak eğiti vakfı altında işçiden para keserler yazıklar olsun sizinde çocuklarınız var????????

banner228

Karantinada kalan Vali, vatandaşları böyle...

Haberi Oku