Madende babasını kaybeden Doğukan, bu kez de dedesini defnetti
Zonguldak’ta üç yıl önce 8 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasından sağ kurtulan ancak 7 gün önce göçükte ölen madenci Mustafa Sarı’nın 70 yaşındaki babası Mehmet Sarı, oğlunun vefatına dayanamadı. Kalp krizi geçiren yaşlı adam kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Oğlunun son yolculuğuna uğurlandığı camide cenaze namazı kılınan Mehmet Sarı, oğlu ile yan yana defnedildi.
Zonguldak’ta 7 Ocak 2013 tarihinde meydana gelen ve 8 işçinin hayatını kaybettiği maden patlamasından sağ kurtulan 41 yaşındaki Mustafa Sarı yedi gün önce özel bir maden ocağında göçükte kaldı. Gelik beldesindeki özel bir maden ocağında tavan göçmesi sonucu 9.5 saat sonra cesedine ulaşılan iki çocuk babası madenci Mustafa Sarı, sevenlerinin gözyaşlarıyla toprağa verildi. 3 yıl önce babasının sağ kurtulmasına sevinen 16 yaşındaki Doğukan, bu kez acıyı yaşadı.
Dedesinin tabutu başında bekledi
13 yaşındaki kardeşi Emre ve 39 yaşındaki annesi Ayten Sarı ile hayata tutunmaya çalışan Doğukan Sarı bu kez de dede acısı yaşadı. Babasının ardından dedesine sarılarak teselli bulmaya çalışan Doğukan Sarı, babasını son yolculuğuna uğurladığı camide bu kez de dedesinin cenaze namazını kıldı. Doğukan’ın 2013 yılındaki feryatları babasını görünce sevinç gözyaşlarına dönmüş, faciadan sağ kurtulan madenci uzunca bir süre inşaat sektöründe çalışmıştı. Ailesini geçindirmek için yeniden madende işe başlayan Mustafa Sarı’nın ailesi yedi gün önce acı haberle yıkılmıştı.
Bir haftada iki cenaze
Önceki gün hastaneye kaldırılan Mehmet Sarı, kalp krizi geçirdi. Fenalaşan 70 yaşındaki Mehmet Sarı, Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Yaşlı adam, madendeki göçükte ölen oğlunun acısına fazla dayanamadı. Baba Mehmet Sarı, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Daha Mustafa Sarı’nın acısı geçmeden ailenin dünyası ikinci kez yıkıldı. Yaşlı adamın cenazesi, oğlu Mustafa Sarı’nın son yolculuğuna uğurlandığı Safatepe Camii’ne getirildi.
Dedesinin tabutu başından ayrılmayan Doğukan, "Kendinizi benim yerime koyun. Ona göre düşünebilirsiniz. Bunun başka türlü açıklaması yok. Üst üste bindi. Donduk. İnsan akıllı düşünemiyor. Üzüntüsünü bile yaşayamıyor insan. Başka türlü açıklaması yok bunun" diye konuştu.
Doğukan’ın dayısı Adem Tuna ise, "Mehmet ağabey çok iyi bir insandı. Acılar hep üst üste geldi. Daha kendimize gelemedik. Mehmet ağabey oğlunun Kur’an’ı için kolonya, meyve suyu almaya gidiyor. Eve geldiğinde aniden fenalaşıyor, kalp krizi geçiriyor. Apar topar hastaneye kaldırıldı. Sabah ölüm haberini aldık" diye konuştu.
Öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından yaşlı adamın cenazesi Keller köyünde oğlunun mezarının yanına defnedildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

FLAŞ... FLAŞ... FLAŞ... Hastanede uyuz vakası...

Haberi Oku