MANDA YUVA YAPMIŞ ÖZEL İDARE'YE!

Kendisine tahsis edilen ödenekleri yatırıma çeviremeyen İl Özel İdaresi hayvancılığı teşvik için ayrılan 4 milyon liranın üzerine çöktü. Tarımın ve hayvancılığın her geçen yıl gerilediği, köylülerin bile manavdan alışveriş yaptığı bir dönemde Zonguldak İl Özel İdaresi, kırsal kesimde vatandaşları hayvancılığa teşvik etmek için ayrılan 4 milyon TL’yi 15 aydır hesaplarında bekletiyor.

Özellikle Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinde yörenin coğrafi ve iklim koşullarına uygunluğu nedeniyle revaçta olan mandacılık sektörü Vali Ali Kaban’ın Özel İdare’de bekletilen parayı köylüye aktarmasını talep ediyor.

‘KÖYLER BOŞALIYOR, HAYVANCILIK BİTİYOR’

Özel İdare’deki paranın yatırıma dönüştürülmediği için eleştirdiği İl Genel Meclisi’nin AKP’li eski Başkanı İsmail Terzi’den sonra Zonguldak Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şenol Çakar da Özel İdare Başkanı Vacit Durdubaş’a tepki gösterdi. Halkın Sesi’ne konuşan Çakar, “Zonguldak manda yetiştiriciliği açısından Türkiye’nin önder kenti olması gerekirken, ne yazık ki hak ettiği yerde değil. Özellikle Çaycuma’da yoğunlaşan manda yetiştiriciliği geliştirilebilse, kentimize çok büyük katma değerler kazandırabiliriz. Köylerimiz boşalıyor, nüfusumuz azalıyor. Mandacılık desteklenirse köylerimize geri dönüşü de sağlayabiliriz” dedi.

 (Umut Erses)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sezai bilir. 4 yıl önce

galduru gublak işlere para var,üre ciye yok.devlet nerde zonguldakta... köylüyüz demi biz o yüzden yok.

Misafir Avatar
şahin gün 4 yıl önce

nerde devlet,sn ali̇ kaban görmüyormu duymuyormu,zonguldağin vali̇si̇ ki̇m bu konudan haberi̇ yokmu yoksa duysun müdahele etsi̇n bekli̇yoruz.

Misafir Avatar
ali dombaycı. 4 yıl önce

acaba,tarım il müdürlüğü ne diyor bu işlere,hi̇ç destekleri̇ni̇ göremi̇yoruzda,acaba çelmemi̇ takiyorlar.

banner228

Mithatpaşa'da heyelan!

Haberi Oku