MANOLYA PARK’TAKİ İSRAFA TEPKİ GÖSTERDİ...

Genel 26.02.2021, 12:53 26.02.2021, 12:58
1253
MANOLYA PARK’TAKİ İSRAFA TEPKİ GÖSTERDİ...

CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Manolya Park’taki israfa dikkat çekerek, yaşanan israfın sorumlularının  bedel ödemesi gerektiğini söyledi.

Uzun, açıklamasında şu ifadelere yer  verdi:

“Ülkemiz  uzunca bir zamandan bu yana;döviz garantili geçilmeyen köprü, kullanılmayan otoyol, uçakların inmediği havaalanı ve hasta garantili şehir hastaneleri ile yandaş beşli çete ve onların taşeronları eli ile nasıl soydurulduğuna hepimiz yakından tanığız.

Son olarak Kamuda ki israf ve savurganlığın devleti yönetmede nasıl temel bir ilke haline getirildiğinin bir örneği de Zonguldak’ta yaşandı

Zonguldak Valiliği’nin,İl Özel  İdare bünyesinde Bakka destekli olarak “Karakum” mevkiinde yaptığı 'Manolya Park' Projesi daha ikinci yılını bile doldurmadan; birdenbire yanı başında icat edilen Cami Projesine kurban ediliverdi.

Kentsel Planlama,şehir Planlaması,Peyzaj Planlama gibi kavramların sadece kağıt üzerinde kaldığı,bunlara müdahale etme yetkisinin kanunsuz,kuralsız hoyratça uygulandığı bir ülke de,bir şehir de yaşamak yurttaşlarımıza ve bize gerçekten çok acı veriyor.

Planlı Kalkınmanın ve Planlamanın,”Plan mı Pilav mı?” diye küçümsendiği bir dönemden,günümüze uzanan tarihsel süreçte,bugün de yaşadığımız bu tepeden inme olumsuzlukların geçmişten hiç ders çıkarılmadığı; aksine 'ben yaptım oldu' arabesk düzeni ile geçiştirilmesine üzülerek şahit olmaktayız.

Yolsuzluğun ve yoksulluğun hızla arttığı,israfın ve savurganlığın tavan yaptığı bir dönemde,Manolya Park’ın yanı başında Mayıs ayında açılacağı ifade edilen , 'Uzumehmet Camiimizde' ilk vaazın  'İSRAF'la ilgili sure ve ona ait olan ayetlerden oluşmasında büyük bir fayda olacağı kanaatindeyiz.

Manolya Park Projesine harcanılan ve 6.500.000 TL olduğu yerel basında ifade  edilen bu tutarın  hesabının  kim ya da kimler tarafından verileceğini ve sorumluluğunun nasıl üstlenileceğini kamuoyu adına soruyoruz ve sormaya devam edeceğiz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
20
açık