Maske yapımında kullanılan aparat Merkez atölyesinden...

Maske yapımında kullanılan aparat Merkez atölyesinden...

Zonguldak'ın her zaman övünç kaynağı olan TTK Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğü (Merkez atölyesi), bir kez aha farkını ortaya koydu. TTK Merkez Atölyesi'nde maske fabrikalarına maske kalıbı ve tezgahı üretilmeye başlandı.

TTK Merkez Atölyesi'nin ürettiği maske kalıbı ve tezgahı gibi aparatlar, maske fabrikalarına gönderilmeye başlandı. Ülke genelinde koronavirüs salgını nedeniyle firmalar ve kurumlar maske yetiştirmekte zorlanırken, maske üreten fabrikaların seri üretim yapabilmesi için gereken aparatları da Zonguldak'ın en önemli kurumlarından TTK Merkez Atölyesi'nde üretiliyor. 

TTK Merkez Atölyesi'nde üretilen maske kalıbı ve tezgahı gibi cihazlar, sipariş veren maske fabrikalarına tedarik ediliyor. Merkez Atölyesi'nin zor zamanda önemli bir rol üstlenmesine, "Yine hızır gibi imdadımıza yetişti. İyi ki atölyemiz var" yorumları yapılıyor. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Efe. 3 hafta önce

Şimdi bilmiyorum ama,75,li yıllarda Balkanların ve Ortadoğu'nun en büyük atölyesiydi.buralardan gelen devasa turbinli motorların tamiri ve sargıları burada yapılırdı.üç vardiya insan çalışırdı.metalden adam yaparlar burda denirdi.kalite vardı, disiplin vardı, başarı vardı.dahasi kaliteli sanatkâr vardı.şimdilerde ise sadece bunları konuşma konuşuyoruz.yazik oldu canım atölyeye.ttk,yi bu duruma duşurenleri,ne Allah,cc,affeder,nede kul.bunun vebalini er geç ödeyeceklerdir.bakin bugün,yine sorumsuz uygulamalar yapılıyor.pusula gazetesinden okudum.idari işler daire başkanı istifa etmiş.seversiniz sevmezsiniz,bu adam temelden yönetici olarak yetişmiş bir idareciydi.bu neden istifa etti.neden istifası kabul edildi.bunlar çok yanlış adım ve uygulamalardır.ne diyelim.herkes vicdanı ile hesaplaşmalidir.

Misafir Avatar
Taner yıldırım 3 hafta önce

Yazık oluyor merkez atölyesine, bu atölye Kayserilinin, Konyalının eline olacak en az 1000 kişi çalışır

Misafir Avatar
Zonguldak 3 hafta önce

Üretseler ne olacak bugün çarşı da bulunan büyün eczaneleri gezdim birinde bile maske yok. Bakanlık mı dağıtamıyor yoksa eczaneler mi vermiyor bilemiyoruz. Bakanlık eczanelere verilen maskeleri gün gün açıklamalalı.... ben şahsen eczanelere güvenmiyorum....

Misafir Avatar
mustafa 3 hafta önce

deniz yavuzyılmaz geçtiğimiz ay söylemişti bunu

banner228

TOKİ ve TTK Yetkililerine çağrı yaptı

Haberi Oku