Milli İrade sergisi açıldı

Zonguldak Valiliği önderliğinde Türkiye Gençlik Vakfı katkılarıyla,15 Temmuz Milli İrade fotoğraf sergisi devlet güzel sanat galerisinde açıldı.

15 Temmuz Milli irade fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir kesti.  Güzel sanatlar galerisinde açılan sergide, 15 Temmuz gecesinde yaşanan olaylar sergilendi.

Sergi açılışına, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi başkanı Ayhan Kafalı,il emniyet müdürü Ahmet Metin Turanlı, jandarma Komutanı Gökhan İnan,Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri siyasi parti il başkanları daire müdürleri ve davetliler katıldı.

Sergiyi inceleyen vali Ahmet Çınar şunları söyledi;

“milletimiz, devletimiz binlerce yıl kökleri olan, tarihin neredeyse her döneminde var olmuş medeniyetler ve devletler kurmuş bir milletin ve devletin mensuplarıyız. Zaferler, kahramanlıklar, büyük tarihi dönüşümler büyük bedellerle ancak olabilir. Bu anlamda biraz daha İbn-i haldunun coğrafya kaderdir ifadesini de yerini bulan dünyanın merkezin de ve  en stratejik topraklarında bulunan ülkemizden dolayı çok fazla bedeller ödeniyor. Ama buda karşılığında tarihi çok önemli etkileri olan olayların yaşanmasına sebep oluyor. Ve çok fazla bedellerle büyük kahramanlıklar büyük zaferler büyük bayramlarda bize armağan edilmiş oluyor ki her şeyin bir bedeli var. 15 Temmuz hain darbe girişimi dediğimiz olayda bu çağın kendi karakterine uygun ihanetin daha çok olduğu büyük bir kalkışmadır. İçimizde bizim çocuklarımızdan kandırarak kurdukları terörist örgütlerle en kritik zamanda birliğe ihtiyacı olduğumuz zamanda Kendi çocuklarımıza bize saldırtan emperyalist bir çalışmanın ürünü olan uşak bu örgütün yaptıkları ve sonuçları bugün burada bir özet şeklinde fotoğraflarla sergilendi. Geçmiş olsun diyoruz. Büyük badireler atlattık, tarihimizde yaşanan en büyük ihanetlerden bir tanesi de 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Ama milletimiz üstesinden geldi ve bu hain darbe girişimi bertaraf edildi. Bundan sonrası çok kolay. Artık Türkiye’yi ve milletimizi Allah’ın izniyle hiçbir şey durduramayacak. Büyük adımlarla  yürümeye devam edeceğiz. Bu görünüyor. Her kez den her şeyden daha çok bildiğine ihtiyacımız var, birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak, birimize saygı duymak, birbirimizin farklılıklarını kabullenerek saygıyla öz zenginliği sağlamak, ama aynı zamanda bir ihanet bir yanlış bir yine emperyalistlere Uşaklık eden anlayış ve kişiler varsa onlara karşı da tedbirli olarak gerekirse yasal ve ilgili yetkili organların müdahaleleri ile devletimizin bekasını sağlıklı huzurlu ve ebediyete kadar muhafaza etmemiz lazım. Hepimizin 15 Temmuz zafer bayramımız kutlu olsun. Bedeller ödendi, acılar yaşandı ama bundan sonra geçmişi elbette unutmadan ama artık zafer coşkusunu, milli duyguları hem kendimize hem de çocuklarımıza yaşatmanın zamanıdır diyoruz. Büyük armağandan dolayı milletimize hep birlikte minnettarız kendi adıma.’’
Emre Can BAYRAM
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TSK'nın İlk Makyajlı Askeri Sahnelerin...
Batı Karadeniz'in Divası Yağmur Okur, Gazeteci Mustafa Özdemir’in sorularını yanıtladı:

Haberi Oku