MİLLİ TAKIM AVRUPA YOLCULUĞU BAŞLADI

Genel 13.07.2019, 18:18 13.07.2019, 18:19
825
MİLLİ TAKIM AVRUPA YOLCULUĞU BAŞLADI
MİLLİ TAKIM AVRUPA YOLCULUĞU BAŞLADI
Paravolley Türkiye Milli Takımı Macaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere kamp yaptığı Ereğli İlçesin'den ayrıldı.
15-20 Temmuz tarihleri arasında Macaristan'da yapılacak Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım, kamp yaptığı Kdz. Ereğli’de hazırlıklarını tamamlayarak Avrupa yolculuğuna çıktı.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin sponsorluğunda şampiyonaya Ereğli ilçesin'de hazırlanan ay yıldızlı takım, başkent Budapeşte'deki şampiyona öncesi son antrenmanını tamamlayarak Karadeniz Bölge Komutanlığı’nın davetlisi olarak moral yemeğinde bir araya geldi.Ay-yıldızlı kafile Cumartesi günü Kışla Belediyespor tesislerinden Avrupa yolculuğuna uğurlandı. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Garnizon Komutanı Cemal Özden Yazıcıoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık milli sporculara Avrupa Şampiyonası’nda başarı diledi. 
Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye; B Grubu'nda Rusya, Polonya, Bosna Hersek, Hollanda ve Hırvatistan ile karşılaşacak. A Grubu'nda ise Macaristan, Almanya, Ukrayna, Letonya, Sırbistan ve Litvanya yer alacak. Gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar çeyrek finale yükselecek. 
Emre Can Bayram
Ay yıldızlı takımın şampiyonadaki grup maçları şu şekilde;
15 Temmuz Pazartesi
10:45 Rusya-Türkiye
20:30 Türkiye-Hollanda 
16 Temmuz Salı
10:45 Polonya-Türkiye
20:15 Türkiye-Hırvatistan
17 Temmuz Çarşamba 
17:00 Bosna Hersek-Türkiye

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu