"Newroz Kutlu Olsun"

Genel 20.03.2021, 15:17
171
"Newroz Kutlu Olsun"

Yeşil Sol Parti Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu, 2021 Newroz kutlamalarını Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştireceklerini belirtti.

Anadolu coğrafyasındaki tüm halkların barış ve eşitlik talebini dillendireceklerini vurgulayan Topaloğlu, “Bu bahar hem barışı hem de demokrasiyi müjdelesin! Newroz ateşini harlayacağız” dedi.

Topaloğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu bahar hem barışı hem de demokrasiyi müjdelesin!

Demirci Kawa'dan bugüne halkların yüzyıllardır kutladığı, bahara ve yaşama merhaba diyen, zalimlere karşı direnişi ifade eden Newroz hoş gelsin, bu bahar ateşinde barışı, demokrasiyi ve virüssüz, sağlıklı bir yerküreyi müjdelesin! Baharı ve doğanın uyanışını şenlik haline getiren tüm halkların bayramı kutlu olsun!

2021 Newroz kutlamalarını Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştireceğiz. Anadolu coğrafyasındaki tüm halkların barış ve eşitlik talebini dillendireceğiz ve Newroz ateşini harlayacağız.

Tek adam rejimi yenilip Türkiye demokratikleştirilmeden, sorunların müzakere ile barış ve eşitlik temelinde çözülmeden, ekolojik yıkım sonlandırılmadan, iktisadi adalet sağlanmadan mutlu yarınlardan bahsetmek elbette imkansızdır. Tüm dünyada hüküm süren otoriter tek adamların karşısında eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen bizler, mücadelemizi büyütmeye kararlıyız.

Savaşsız, sömürüsüz, eşit ve özgür bir bahar için mücadelemiz devam ediyor. Tüm canlılarla birlikte barış içinde bir yaşam özlemini yaşatanların şenliğine selam olsun.

Newroz Kutlu Olsun!”

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu