Övünç madalyası takdim etti

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, demokrasi gazisi Tuncer Arslan, Halil İbrahim Akkaya ve Ramazan Çil’e Cumhurbaşkanlığı övünç madalyası takdim etti. 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Vali Bektaş’ın yanı sıra; Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ayhan kafalı, Faal yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, Alay Komutanı Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü ve Demokrasi gazileri aileleri katıldı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş,  törende yaptığı konuşmada, “Bir 15 Temmuz olayı yaşadık. Üçüncü yılına giriyoruz. Gördüğünüz gibi arkadaşlarımız olayın içindeydiler, yaşadılar. Çok ağır bir olaydı. Teşebbüs edilen olayda çok ağır faturalar ödedik. 251 şehidimiz var. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Biz bunları yaşadık, olmamış gibi davranamayız. 251 insanımızı kaybettik. Çok acılar yaşandı. Tüm bunları unutmamamız gerekiyor ki başımıza bir daha böyle bir şey gelmesin. Hala bu olayla mücadele ediyor bütün kurumlarımız. Hala da faturasını ödüyoruz. Allah bir daha başımıza böyle bir olay vermesin. Şehitlerimizi her zaman anacağız, gazilerimize de sahip çıkacağız. Bu çerçevede 3 arkadaşımıza Cumhurbaşkanımızın tembih ettiği ‘Devlet Övünç Madalyaları’nı vereceğiz. Bu madalyalarla hem kendileri hem çocukları ömür boyu övünç duyacaklar. Kendilerini tebrik ediyoruz. Gazilik ve şehitlik herkese nasip olmuyor. Kendilerini kutlayarak Cumhurbaşkanımız adına madalyalarını takdim ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Madalya töreni protokol, gazilerin ve ailelerin yer aldığı hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Emre Can Bayram
Anahtar Kelimeler
övünç Madalya
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Gazipaşa' da korna sesleri

Haberi Oku