FLAŞ HABER
PARALAR YANDAŞA MI GİTTİ?
Sayıştay raporlarında Zonguldak Belediyesi’nin yaptığı yardım ve bağışların bir önceki yıla oranla yüzde bin arttığı ortaya çıktı....

PARALAR YANDAŞA MI GİTTİ?

Sayıştay raporları açıklandı... “Ben yaptım oldu” diyen Belediye Başkanı Selim Alan’ın yönetimindeki Zonguldak Belediyesi’nin bütçesindeki yardım ve bağış miktarlarındaki artış sayıştay raporlarına takıldı. Sayıştay yardım ve bağış paralarındaki yüzde binlik artışa dikkat çekti. Yüzde binin üzerindeki artışı duyan Zonguldaklılar, “Bu yardımlar kime ve ne zaman dağıtıldı? Ya sadece yandaşlara dağıtılıyor ya da yardım ve bağış adı altında vurgun yapılıyor. Bu şaibelerin bitmesi için Başkan Selim Alan bu paraların kimlere verildiğini açıklasın” dediler. 

TUTARLAR FARKLI 


Aynı Sayıştay raporunda Bilanço ve Faaliyet Sonuçları Tablosundaki çelişki dün ulusal haber kanallarına haber oldu. Raporda, “Zonguldak Belediyesinin 2019 yılı faaliyetleri kapsamında, yılsonunda hazırlanan bilanço ve faaliyet sonuçları tablosundaki faaliyet sonuçlarının aynı tutarda olması gerekirken farklı tutarlarda olduğu ve bunun sonucu olarak bilançonun aktif ve pasif toplamlarının birbirine denk olmadığı tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 
Sayıştay, farka yol açan kayıtların düzeltilmesi ve ilgili temel mali tabloların doğru sonuçları göstermesinin sağlanmasını istedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Vatandaş 4 hafta önce

Ne cabuk ayuka cıktılar azıcık ar utanma olur insanda bunlarda öyle bir duygu yok yazıklar olsun size

Misafir Avatar
Akpli arkadaş bende akpli 4 hafta önce

Yazdıkların tamamen doğru söylenecek her şeyi yazdınız teşekkür ederim her şey yazdığınız gibidir zabıta arabaları zaten ayağa düştü a

Misafir Avatar
Pusula gibi olmayın :) 4 hafta önce

Bu haber ulusal basına iki gün önce yansıdı günaydın...

Misafir Avatar
Ak Partili 4 hafta önce

Ah ahhh Muharrem zamanı devam ediyor yine herkes sefa içinde
Millet belediye araçlarını bile şahsi araçları gibi kullanıyor biri markete biri gezmeye diğeri ailesini taşır
Şantiyelerde kankan varsa git araba kum çakıl ne lazımsa al zabıta araçları nerde ne yapıyo kimi taşıyor ztn belli değil akşamları kapılarının önünde duruyo araçlar kendi araçlarına binmiyorlar mazot yakmasın diye galiba :)

Misafir Avatar
öncezonguldak 4 hafta önce

Yüzde bin artış,yüzde bin.

-Beğenmedim(0)

banner228

Elektrik kesintileriyle ilgili TEDAŞ Genel Müdürüyle...

Haberi Oku