Polis Terörü!

Sekiz hisseli arazinin hisselerini vermeyince Hakim yeğeninin talimatıyla evine gelen polisler kapıyı kırıp darp ederek gözaltına aldı...

Polis Terörü!


Zonguldak Merkez Mithatpaşa Mahallesi Dağyolu Sokak 101 no’lu evde oturan 50 yaşındaki Yaşar Çelik isimli engelli vatandaş, Bursa Adliyesi’nde hakimlik yapan Yeğeni Mustafa Yıldı’nın talimatıyla evine gelen polislerin, mahkeme kararı olmaksızın odasının kapısını kırıp ters kelepçe takmak suretiyle darp ettiklerini iddia etti.


OLAY GECESİNİ ANLATTI


Babadan kalma, 8 hisseli, 400 metre kare arazi ve binanın kendisine ait olan bölümünü isteyen ablasının hakim olan oğlunun sürekli kendisini tehdit ettiğini ifade eden Yaşar Çelik, “31 Ağustos günü saat gece 10.30 gibi kardeşim Taner Çelik ile birlikte evde uyuyorduk. Mahkeme kararı olmadan eve giren 5-6 polis önce odamın kapısını tekmeledi. Ardından kapıyı kırarak odama girip, yatakta ters kelepçe taktılar. Bu sırada polis bir yandan darp ediyor, diğer taraftan küfür ve hakaret ediyorlardı. Ters kelepçe ile yaka paça evden çıkartarak evimizin önünde yüzükoyun sokakta yere yatırdılar. Bu sırada polis, elindeki telefonu kuşağıma tuttu. Telefonun diğer tarafında Bursa Adliyesinde Asliye Ceza Hakimi olan yeğenim Mustafa Yıldı vardı. Bana ana avrat küfredip, ‘Seninle uğraşacağım. Bunlar daha iyi günlerin’ dedi. Daha sonra karakola götürüldüm.” dedi.


POLİS: “ŞİKAYET EDERSEN, ÇARŞIDA GEZDİRMEYİZ”


Polis tarafından gözaltına alınan ağabeyinin terör zanlısı gibi odasının kapısı kırılmak suretiyle dövülerek gözaltına alındığını doğrulayan Taner Çelik ise, “Polis ilk önce beni ağabeyim zannederek gözaltına almak istedi. Gerçeği anlayınca kilitli olan kapıyı tekmeleyerek kırdılar. Bu sıra cep telefonlarımızı aldılar. Karakola gittiğimizde polis yanıma gelip, ‘Şikayetçi olursanız seni çarşıda gezdirmem’ dedi. Ben de Emniyet Müdürümüz Metin Turanlı’ya Facebook’tan yazdım ama geri dönüş yapmadı. Son çare CİMER’e yazdım. Yeğenimiz hakim olduğu için heryeri bağlamış” dedi.
“POLİS, KAFAMA YUMRUK ATIP İFADEMİ ZORLA İMZALATTI”
Yüzde 41 engelli raporu olduğunu söyleyen Yaşar Çelik, “Bunların hepsi babadan kalma arazimize ait hisselerimizi ablama vermediğimiz için başıma geldi. Hakim olan oğlunun talimatıyla zorla evime girilerek gözaltına alındım ve 24 saat nezarette kaldım. Karakolda yakını göremediğim için ifadeyi okuyamayacağımı söylememe rağmen polis kafama yumruk atarak ifadeyi imzalattı. Başımda, sırtımda, yüzümde ve kaburgalarımda darp nedeniyle yaralar var. Doktor raporunda ne yazıldığını bile bilmiyorum. Ama mahalle bakkalımız ve karakoldaki güvenlik kameraları incelendiğinde herşey ortaya çıkacaktır. Çalacak kapımız yok. Sayın Valimizden bize sahip çıkmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Haber/Mustafa Özdemir

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

Okullar için 232 güvenlik personeli alınacak

Haberi Oku