RİZEY'LE KIYASLANDIĞINDA ZONGULDAK'A ÇOK YAĞMUR YAĞMADI

 Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Rize’yle Zonguldak’ı kıyasladığında burada çok yağmur yağmadığını söyleyerek, heyelanlar hakkında gerekli çalışmaların yapılarak vatandaşların mağdur edilmemesi için uğraştıklarını söyledi.

Vali Erdoğan Bektaş şöyle konuştu: “İşe başlarken ihmal ettiğimiz yapısal sorunlar bize daha sonra fatura olarak geri dönüyor. Zamanında bu yapılaşmalar yapılırken gerekli plan ve etütlerin yanı sıra kuralına uygun çalışmalar yapılmayınca tabiat şartları bir süre sonra, geçerli, etkili oluyor. Ardından binalar yıkılmaya başlıyor. Rize ile kıyaslarsak, buruda çok fazla yağmur yağmadı. Ama bu kadar yağmur bile heyelana sebep oldu. Olaya köklü bir müdahale gerekiyor. Yapısal açıdan elden geçirilmesi gerekiyor. Temel sorunlar, su yönetimi sorunları, zemin etütlerinin incelenmesi gerekiyor. Sorunların oturup baştan düşünülmesi gerekiyor. Biz günlük olan gelişmeleri izliyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden sorunları çözmeye çalışıyoruz. Daha kalıcı işleri de ilgili kuruluşlardan bekliyoruz” dedi.

Emre Can BAYRAM

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mahir 2 yıl önce

buraya kıyaslamaya gelmedin.işini yap yeter

Misafir Avatar
Balikci 2 yıl önce

Zonguldak çöplüğünde çevre katliamı yapılıyor imam harfiyat firması kamyon başı 75 TL ücret alarak günlük 250 200 kimyon çöp ve harfiyat in gündüz kıyı kenarın yigarak akşam denize daysnarak vergisiz izinsizran elde ederek denizi katlediyor kar çevre müdürlüğü ve valilik makamına ihbar ediyorum lütfen katliama dur deyin

banner228

10 Dakika Geç Kalınca Sınavına Alınmadı

Haberi Oku