Rüşvet vermediği için oteli mühürlenen işadamı HALKIN SESİ'ne konuştu:

Genel 09.09.2021, 15:23 09.09.2021, 15:35
2202
Rüşvet vermediği için oteli mühürlenen işadamı HALKIN SESİ'ne konuştu:

Haber: Mustafa Özdemir

Rüşvet vermediği için oteli mühürlenen işadamı HALKIN SESİ'ne konuştu:

"DAHA ÖNCE DE RÜŞVET İSTEDİ"

Çaycuma'ya bağlı Filyos beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Ömer Ünal, kendisi hakkında 100 bin lira rüşvet istediği iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan işadamı Serkan Galip Güpgüpoğlu'nun 4 yıldızlı otel  inşaatını mühürletmişti. İddia sahibi işadamı Halkın Sesi'ne yaptığı açıklamada başkan Ömer Ünal'ın kendisinden daha önce de rüşvet istediğini vermeyince aralarının açıldığını söyledi.  

RÜŞVETİ RÜŞVETLE ÖDEMEK İSTEDİ

İddiaya göre, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal'ın Çaycuma 2'nci Asliye Ceza Mahkemesinde "Görevi kötüye kullanmak", "Kamuyu zarara uğratmak" ve "4 milyon lira zimmet" suçlamasıyla yargılandı. Devam eden davada bilirkişiye 100 bin lira vererek davayı kazandığı iddia edilen Başkan Ünal, bu parayı beldede 4 yıldızlı otel yapan işadamı Serkan Galip Güpgüpoğlu'ndan istedi. Güpgüpoğlu, bu parayı ödemeyeceğini söyleyerek başkanın rüşvet teklifini reddetti.

"VERMEZSEN OTELİ MÜHÜRLERİM" DEDİ

Halkın Sesi'ne konuşan işadamı Galip Güpgüpoğlu, başkan Ünal'ın rüşvet teklifini kabul etmeyince "Vermezsen oteli mühürlerim" cevabı aldığını belirterek, "Başkan yargılandığı davaya bakan bilirkişiye 100 bin lira vereceğini bu parayı da benim ödememi söyledi. Ben bu parayı vererek suça ortak olmayacağımı ifade edince de oteli mühürletmekle tehdit etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Belediye başkanı kendisini tehdit edince Çaycuma Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden işadamı Güpgüpoğlu, "31 Ağustos 2021 tarihinde savcılığa giderek başkanın benden 100 bin lira rüşvet  istediğini, vermediğim taktirde otel inşaatımı mühürleyeceğini  söylediğini ifademde belirterek suç duyurusunda bulundum. Suç duyurusu tarihinden sadece bir hafta sonra 8 Ağustos 2021 tarihinde otelim sudan sebeplerle mühürlendi. Yaklaşık 8 yıldır devam eden inşaata başkan defalarca geldi. 8 yıl süresince bir kez dahi mühürlemeyen otel ben rüşvet vermeyince mühürlendi. Ararsan kadı kızında da kusur bulunur. Pencereler 1 santim dışarda, kapı 2 santim büyük dedi mühürledi" dedi.

PARAMLA REZİL OLDUM

Belediye başkanının daha önce de kendisinden festivalde çıkacak sanatçılar için  110 bin lira istediğini ve vermediği için aralarının açıldığını belirten işadamı, "Bölgeye yatırım yapmak için  Kayseri'de geldik. Ama sürekli talepte bulunarak çok bunalttılar. Resmen yıldım. Burnumuzdan  getirdiler. Ben de çareyi otelimi satılığa çıkarmakta buldum. Belediye yetersiz. Kimse imarla ilgili bir şey bilmiyor. Başkan korkak. Başka belediyelerden görüş alarak karar veriyor. Bu tip belediye başkanları bir daha başkasından rüşvet istemesin diye  suç duyurusunda bulundum. Umarım görevden alırlar" dedi.

Kaynak: Mustafa ÖZDEMİR
Yorumlar (2)
ahmet 2 hafta önce
Belediye başkanımızın kimse yetersiz olduğunu söylerse hata eder. Çünkü Belediye başkanı adayı olabilmek için şartlar belli,, İngilizce bilmesi gerekmiyor, Yüksek okul mezunu olması gerekmiyor. şartları buna benze de sayabiliriz.. Bizler sadece partiye oy atıyoruz. Vatandaş olarak...
Yazıcı 2 hafta önce
Kayseriliden rüşvet istenirmi?böyle borçlu çıkarır adamı
23
açık