Sağlık çalışanlarına maskeler üretiliyor
SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN MASKE ÜRETİMİNE GEÇTİLER 


Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi iş birliği ile sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla sper maske üretimine geçti. 
************
Tüm Dünya'yı etkisi altına alan ve Türkiye'de etkisini sürdürmeye devam eden korona virüs nedeniyle bir çok şehirde maske üretimine geçildi.Zonguldak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından atölye salonunda sper maske üretimine başlandı. 
Atölye salonunda başlanan maske üretimine Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Vekili Hamza Gök ve gönüllü gençler katıldı. İlk etapta 2000 bin adet üretilecek olan maskeler sağlık çalışanlarına teslim edilecek. Ardından gelen talepler doğrultusunda yeniden planlama yaparak istenilen kurumlar üretime devam edilecek. 
''Sper maske ile sağlık çalışanlarına destek vereceğiz''
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, sper maske ile sağlık çalışanlarına destek vereceklerini söyleyerek, ''Tüm Dünya'da olduğu gibi bizlerde zorlu bir süreçten geçiyoruz. 100 yıl önce olduğu gibi milli mücadele örneği sergiliyoruz. Tüm kurumlarla anlaşmalı olarak iş birliği içerisinde kim ne yapabiliyorsa onu gerçekleştirmek üzere biz ve arkadaşlarımızla birlikte katkı sağlayabilmek için sper maske ile sağlık çalışanlarına destek olabileceğimiz kanısına vardık. Bu sebepten arkadaşlarımızın başlatmış olduğu çalışmaları görüyorsunuz. Çorba da bizimde tuzumuz olsun istedik. İnşallah 2000 bin maske yaparak sağlık çalışanlarına teslim edeceğiz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum''dedi. 
''İlk etapta sağlık çalışanlarına 2000 adet maske yapıyoruz''
İlk etapta 2000 bin adet maske yapacaklarını ifade eden Yüksel,''Şuanda ilk etapta sağlık müdürlüğüne yapacağız. Daha sonra talepler doğrultusu da yine farklı bir çalışma yapılabilir. Ama şuanda öncelik sağlık çalışanlarımızın. 2000 bin adet üretim planlıyoruz. Daha sonra yine bir çalışma planlayacağız''diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Tepkiler üzerine Whatsapp'tan yeni açıklama...

Haberi Oku