'Sahip çıkmak milli görevimiz' dedi...

Zonguldak'a bağlı Devrek Hışıroğlu köyünden çıkıp dünyaca ünlü futbolcu olan Mesut Özil'e yönelik baskılara hemşerilerinden kınama geldi. Çin'in acımasız uygulamalarına maruz kalan Uygur Türklerine sahip çıktı diye yoğun baskılara maruz kalan Mesut Özil'e bir destek de Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'tan geldi.


İŞTE O ÇAĞRI...

Futbolcuya sahip çıkmanın milli  bir görev olduğunu belirten Bozkurt, şunları söyledi:

"Acımasızlığa karşı sesimi yükseltmeye devam edeceğim” diyerek Uygur Türkleri’nin haklarını savunan Mesut Özil’e yapılan baskıları kınıyorum

Hakkı haykırışı, zalime zalimsin demesi ile gönlümüzü fetheden ve Çin’i kınadığı için Arsenal’dan uzaklaştırılan hemşerimiz Mesut Özil’in yanındayız.

Arsenal takımı, Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri’ne yönelik zulmüne dair Mesut Özil’in sosyal medyada haklı çıkışını destekliyoruz. Dünyadaki adaletsizliklere, haksızlıklara karşı ses çıkarıp Çin'in Uygur Türkleri’ne yaptığı zulmüne tepki gösterdiği için kariyerini tehlikeye atma pahasına dimdik duran Mesut Özil’e yapılan baskı, kadroya almama, linçe uğratma ve yalnızlaştırma politikalarına karşı Mesut Özil’in sonuna kadar yanındayız, Türk’üm diyen herkesi de onun yanında olmaya çağırıyorum.

    Bu vesile ile Mesut Özil’e desteğimizin tam olduğunu yineliyor kendisine yapılan baskıları da şiddetle kınıyorum.

Bilindiği gibi Mesut Özil, Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Azerbaycan'ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir'sözünü anımsatarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesine destek vermişti."

(Haber: Abdullah Karabacak)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Gazeteci Cahit Akman vefat etti

Haberi Oku