Sahipsiz hayvanları ölüme terk eden kim?

Sahipsiz köpeklerin ölüme terk edildiği iddiası…

Bazı belediyelerin çarşıdan tuttuğu sahipsiz köpekleri Ulutan barajı çevresindeki orman yoluna bırakarak ölüme terk ettiği ortaya çıktı. Hayvanlar açlığa ve ölüme terk ediyorlar.

Diğer taraftan aç kalan hayvanlar yaya olarak giden vatandaşlara da saldırıyor. Açlıktan bir birlerine saldırıp leşlerini yiyorlar.

Bunların sahibi yok mu? Bunun sorumlusu kim? Olukyanı, Çağlı ve Sarımsak köyleri ihtiyar heyeti tarafından defalarca belediye yetkilileri uyarılmasına rağmen görevlilerin sorumsuzca davranarak sahipsiz köpekleri ormana bıraktığı öğrenildi. Sahipsiz hayvanların orman yolunda açlıktan öldüğü ve birbirlerine saldırdıkları belirtiliyor.  

Bu durumdan rahatsız olan köy sakinleri, Halkın Sesi’ne ulaşarak bu sabah çektikleri bir fotoğrafı paylaştılar. Olukyanı, Çağlı ve Sarımsak köyü sakinleri, “Biz belediye yetkililerini defalarca uyardık. Ancak buna rağmen çarşıdan tuttukları sahipsiz köpekleri ormana bırakıyorlar. Bizzat çevremizdeki ilçe belediyesine ait ilaçlama aracıyla görevliler tarafından bu hayvanları bırakılırken gördük. Bir hafta sonra yolun ortasındaki köpek leşini diğerlerinin yediğine şahit olduk. Fotoğrafı da bu sabah çektik. Bu hayvan araç çarpmasıyla mı yoksa aç olan hayvanların saldırısıyla mı telef oldu bilmiyoruz. Ama leşini yerlerken gördük. Yaya olarak yoldan geçenlere de saldırıyorlar. Açlığa ölüme terk edilmiş durumdalar. Bunların sahibi yok mu? Bu belediyeye dur denmesini istiyoruz” diye konuşarak tepkisini dile getirdi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner243

İBB’den stratejik planlama semineri

Haberi Oku