Şampiyon Beü

 ŞAMPİYON BEÜ

Üniversiteler arası Futsal 2.Lig müsabakaları Bülent Ecevit Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Farabi Kampüs Spor Salonu'nda sona erdi. 5 Erkek ve 4 Kız takımının mücadele ettiği karşılaşmalarda Erkeklerde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Kızlarda ise Gazi Üniversitesi bir üst lige terfi etti. 

Türkiye Futbol Federasyonu Üniversiteler arası salon futbolu 2.Lig müsabakaları Zonguldak'ın ev sahipliği ile Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüs Spor Salonu'nda yapıldı.Müsabakalara, Erkeklerde Ordu Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Kızlarda ise Gazi Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olmak üzere 9 takım katıldı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hem kız ve hem erkeklerde ilimizi başarıyla temsil etti.

Bir birinden zorlu karşılmaların sahne olduğu 2.Lig müsabakalarında takımlar bir üst lige terfi edilmek için kıyasıya mücadele verdi. Lig usulüne göre oynanan karşılaşmalar sonucunda Erkeklerde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Kızlarda ise Gazi Üniversitesi bir üst lige terfi etmenin sevincini yaşadı.

Şampiyon kupasını aldı

Oynanan müsabakaların sonunda kupa töreni düzenlendi. Şampiyon Bülent Ecevit Üniversitesine şampiyonluk kupasını Rektör Yardımcısı Pro Dr. Kemal Büyük Güzel takdim etti. İkinci olan Gümüşhane Üniversitesi kupasını Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksel Okulu Müdürü ve Üniversiteler arası Futsal İl Temsilcisi Mustafa Gümüş elinden aldı. Üçüncü olan Ordu Üniversitesine kupasını Dr. Öğretim Görevlisi Hakan Acar verdi.

Beü fırtına gibi esti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi katılmış olduğu 2.Lig müsabakalarında fırtına gibi esti… Bülent Ecevit Üniversitesi Erkeklerde nağ mağlup şampiyon olurken bayanlarda ise üçüncü olma başarısı gösterdi. Bülent Ecevit Üniversitesi erkek takımı önümüzde ki sezon ilimizi 1.lig’de temsil edecek. 

Erkeklerde Dereceye giren takımlar;

1-Bülent Ecevit Üniversitesi

2-Gümüşhane Üniversitesi

3-Ordu Üniversitesi

4-Gebze Teknik Üniversitesi

5-Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Bayanlarda Dereceye giren takımlar;

1-Gazi Üniversitesi

2-Sinop Üniversitesi

3-Bülent Ecevit Üniversitesi

4-Ordu Üniversitesi

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Hafta sonu yasak var mı?Bakan Koca açıkladı!

Haberi Oku