Şark Kurnazı!
Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, Yangından Mal Kaçırır Gibi Kongreye Gidiyor

Şark Kurnazı!

Şehrin en büyük sivil toplum örgütü Kent Konseyi, muhalefetin aday çıkarmasını önlemek için kimseye bilgi vermeden kongreye gidiyor. Toplumsal muhalefetin öncüsü, kentin sorunlarının sözcüsü olması gerekirken hükümetin alt çenesi olan Zonguldak Kent Konseyi, 27 Haziran Perşembe günü yapılacak genel kurulun davetiyelerini pazartesi göndermeye başladı. AKP’li Zonguldak Belediyesi de, AKP’nin Adayı ve bürokratı olan Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin’in şark kurnazlığına çanak tuttu. Öte yandan Zonguldak Demokrasi Platformunun yarın yapılacak Kent Konseyi genel kurulunu protesto ederek katılmayacağı öğrenildi. 

Bilindiği gibi bugüne kadar hükümet politikalarını eleştirmek bir yana muhalif tek bir açıklama yapmayan, Kent Konseyini siyasi bir basamak olarak kullanan Yesari Sezgin, geçtiğimiz günlerde Kilimli’de yapılması planlanan gemi söküm tesisine karşı açıklama yapınca herkesi şaşırtmıştı. Kongreye bir hafta kala yaptığı bu açıklama ile dikkatleri çeken Sezgin’in bu samimiyetsiz açıklamasını okuyanlar, “yalancı pehlivan” benzetmesi yaptı. Sezgin, Kent Konseyinin son kongresinde muhalefet adayını destekleyenleri ötekileştiren ve aşağılayan bir üslup kullanmıştı.
Anahtar Kelimeler
Yesari Sezgin
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zonguldak sever 1 yıl önce

siyaseti kullanarak layık olmadıkları makamları elde eden bu şark kurnazları kenti değil kendi menfaatlerine olan şeyleri düşünürler.

Misafir Avatar
Platform 1 yıl önce

Demokrasi platformu göreve
Yesari nin en yakın adamı Okan muhtar bile karşısında bir yerde 3 dönem kuralı olmalı Yesari gerçekten şark kurnazlığı yapıyor kullanacağı adamlar arıyor geçen dönem son diyordu nooldu gene yetmiyor mu daire bşk oldu hiç yok yere illa belediye bşk mı olmalı da öyle bıraksın çok ayıp ama yeter da bırak git artık

banner228

"İstihdam politikaları engellilerin iş...

Haberi Oku