Selim Alan, Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutladı

      Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, mübarek Kadir Gecesi nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne erişmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Belediye Başkan Dr. Ömer Selim Alan, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “Kardeşlik, birlik ve beraberlik sofralarında buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelirken, mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin manevi huzurunu ve Ramazan Bayramı’na kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi, insanlık âlemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile mübarek gecelerin en kıymetlisidir. Kadir Gecesi, Yüce Yaratan tarafından Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir.

     Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü ve barışın egemen olmasını niyaz ediyor, Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin Tüm İslam Âlemi’ne ve hemşehrilerime hayırlar getirmesini temenni eder, esenlikler diliyorum.”

    RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI


      Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Ramazan ayı boyunca yaşanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yaşamın her anında ve her alanında sürdürülmesi temennisinde bulunan Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: ‘Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını daha nihayete erdirdik.  Bir mübarek Ramazan ayını da geride bırakarak, bayramı idrak etmekte, bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde bulunmaktayız. Bayramlar, sevgi ve hoşgörünün yaşandığı, huzur ve paylaşımın en çok hissedildiği, bizleri birbirimize yakınlaştıran, aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. İnanıyorum ki, bu birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenerek gelecek nesillere taşıyacağız. Bizler, aramızdaki sevgiyi, saygıyı ve kaynaşmayı sürdürdüğümüz sürece, inşallah hep beraber emin adımlarla daha nice bayramlara erişeceğiz. 

      Bu duygu ve düşüncelerle, Tüm İslam Âlemi’nin ve değerli hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı canı gönülden kutlar, Rabbim’den, sevgi, kardeşlik, muhabbet, kucaklaşma günü olan bayram günlerine, hakkıyla idrak etmenizi temenni eder, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde bir Ramazan Bayramını geçirmesini dilerim.  

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sendika değil, sıçrama tahtası...

Haberi Oku