Sendika değil, sıçrama tahtası...
Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir-Sen Zonguldak Şubesi’ne yönetici olan neredeyse herkes TTK’de üst düzey görevlere atandı. Sendikanın adeta yönetici fabrikası gibi görev yaptığı ortaya çıktı.

Halkın Sesi, geçtiğimiz günlerde üst düzey göreve atanan bir Memur-Sen yöneticisine yapılan ayrıcalıkları anlatarak, sendikayı kamuda atanmanın altın anahtarı olarak gösterdi. Memur-Sen yöneticileri bu haberimize, tepki göstererek kendilerine tanınan bir ayrıcalık olmadığını iddia etti. Her zaman olduğu gibi haberinin arkasında duran gazetemiz, konuyu izlemeye devam ederek, Memur-Sen’e bağlı Enerji Bir-Sen şube yönetimine giren isimlerin TTK’da hangi kadrolarda görev yaptığını araştırdı. Yaptığımız araştırmada, şube yönetiminin, sözcüğün tam anlamıyla üst düzey görevlere sıçrama tahtası olarak kullanıldığı ortaya çıktı. İlk dönem şube başkanlarından Musa Şekerci daire başkanı olurken, sonraki başkan Sedat Güngör Müessese Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 

İŞTE O LİSTE

Halkın Sesi’nin Enerji Bir-Sen’de şube yönetici olup da TTK’de üst düzey görevlere atandığını saptadığı bazı isimleri şöyle: Muharrem Kiraz (Şube Yönetim Kurulu Üyesi – TTK Genel Müdür Yardımcısı), Sedat Güngör (Şube Başkanı- TTK Kozlu Müessesesi Müdür Yardımcısı), Musa Şekerci (Şube Başkanı – TTK APK Daire Başkanı), İlyas Kayalı, (Şube Yönetim Kurulu Üyesi – TTK Üzülmez Müessesesi Müdür Yardımcısı), Şevket İnce (Şube Yönetim Kurulu Üyesi- TTK Üzülmez Müessesesi Elektromekanik İşletme Müdürü), Nail Altuntaş, (Şube Yönetim Kurulu Üyesi -İç denetçi), İbrahim Akın (Şube Yönetim Kurulu Üyesi – TTK Karadon Müessesesi Müdür Yardımcısı), Arif Karakuş (Şube Yönetim Kurulu Üyesi – TTK Karadon Müessesesi Müdür Yardımcısı), Tahsin Küçük (Enerji Bir-Sen Şube Denetleme Kurulu Üyesi – TTK Armutçuk Müessesesi Güvenlik Amiri), Cengiz Kılıç (Kongre Divan Başkanı – TTK Personel Daire Başkanı – Müfettiş), Adem Korkusuz (İşyeri Temsilcisi – TTK Armutçuk Müessesesi Müdür Yardımcısı)

TEK-DER GİTTİ, MEMUR-SEN GELDİ
Daha önce bir genel müdür yardımcısının genel başkanı olduğu Tek-Der tarafından yapılan atamaların Memur-Sen’in etkisine geçmesi, sendikanın üye sayısını kat kat artırırken, Tek-Der adeta tarihten silindi. Memur-Sen üyeliğinin atamaların en önemli kriterlerinden biri haline gelmesi, başka sendikaya üye olup da görevde yükselme sınavına girecek kişilerin istifa etmelerine neden olurken, Memur-Sen’in de hükümet düştüğü anda aynı akıbeti yaşaması kaçınılmaz görünüyor. Öte yandan konuya yakın çevreler, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun madencilik gibi liyakat ve tecrübenin çok önemli olduğu bir sektörde, bu vasıfları taşımayan kişilerin Memur-Sen tarafından üst görevlere atanmasını istemesinden çok rahatsız olduğunu iddia ederken, Eroğlu’nun dengeleri korumak için çok çaba harcadığını ancak çoğu zaman gücünün yetmediğini de ifade ediyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hoca 2 ay önce

Tesbit ve araştırmalarınız gerçekten çok doğru.tebrik ediyorum sizi.Ama ülke işte bundan dolayı ilerleyemiyor.liyakat, tecrübe, deneyim nerde kaldı.şoyle bir bakın ülkenin ekonomik haline.masa ve makamları gerçek hak eden kişiler temsil emiyor,yönetmiyorsa sonucu maalesef hüsran oluyor.ne diyelim biz böyle olsun istemiyoruz ama maalesef geldiğimiz nokta bu.Allah,cc, yardımcımız olsun.

Misafir Avatar
Zonguldak 2 ay önce

bi kamurana yer bulamadılar

Misafir Avatar
67fener 2 ay önce

şu tabloya bak resmen komedi çeteleşme var resmen

Misafir Avatar
Zonguldakli 2 ay önce

Halkin sesine tşk ederim bunlar vampir kan emici ttk komur cikartmiyor enerji senden mudur cikartiyor ozaman satin bunlari

-Beğenmedim(3)
Misafir Avatar
Kartallar yalnız uçar 2 ay önce

Üzülme de iş yeri temsilcisi kardeşimiz bir yere gelemedi ama.

Misafir Avatar
Güç 2 ay önce

Gücü mü yetmiyor
Önceki genel mdr bir kişi için şb mdr kadrosunu daire bşk lığı yaptı bu da aynı zatı muhteremi teknik de olmamasına rağmen İnşaat ve idari işlerle birleştirdi oraya oturttu yarın sefa bey giderse oraya da alırlar en güçlü dönemi sayın Eroğlu nun kim demiş gücü yetmez diye valla kimseyi dinlemez aklının alamayacağı hiç bir şey yoktur sever hemşerilerini

Misafir Avatar
Kemal Can 2 ay önce

utanmaz herifler.. nasıl gezer dolaşırsınız bu şehirde anlamam.. i̇nsanlıktan nasibini almamış mahluksunuz hepiniz..

Misafir Avatar
Akpliler 2 ay önce

Çok haklı bir haber TTK için asıl zarar eden yerleri bu yöneticiler
Ayrıca bunlar hem ak partiye oy vermezler gemde en iyi göreve gelirler
Kozlu da belediye ye oy vermez kendi fetöcü ama Başkan adayına fetöcü der diğeri vekillikte hemşerisine çalışır
Bunlar para için makam için heryöne giderler

Misafir Avatar
Tesla 2 ay önce

başka sendikada olsa haber yapmadınız. yanlı haber yapmayı iş edinmişsiniz.

banner228

Irmakta su samuru görüldü

Haberi Oku