SES: 'Kadrolu çalışmak istiyoruz!'
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Zonguldak Şube Eş Başkanı Aytekin Aygün, "Sağlık ve Sosyal Hizmet Kurumlarında Kadrolu Çalışma İstiyoruz" dedi.

 

Aygün, sağlık işkolunda kadrolu çalışma dışında farklı biçimlerdeki (taşeron, 4B sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, 4D işçi kadrosu, vb.) tüm çalışma biçimlerinin kaldırılmasını içeren yasa tasarısını TBMM’ye ileteceklerini belirtti. 

Aygün'ün açıklaması şöyle:

"Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin tamamının ayrımsız şekilde kadroya alınması, güvencesiz çalışma biçimlerinin tamamının kalıcı olarak ortadan kaldırılması ile sağlık ve sosyal hizmet alanlarında çalışan emekçi sayısındaki yetersizliğin en azından OECD ortalamalarına ulaşacak şekilde (hekim sayısı OECD ülkeleri ortalamasının yarısı, ebe/hemşire sayısı 1/3 oranındadır) güvenceli istihdam ile giderilmesi için sendikamız bir yasa tasarısı hazırlamıştır. Bu kapsamda bir imza kampanyası başlattık, iş yerlerimizde sağlık emekçilerinden imzalar aldık.

 

İşkolumuzda kadrolu çalışma dışında farklı biçimlerdeki (taşeron, 4B sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, 4D işçi kadrosu, vb.) tüm çalışma biçimlerinin kaldırılmasını içeren yasa tasarısını TBMM’ye ileteceğiz.

 

CHP Zonguldak Milletvekili sayın Deniz YAVUZYILMAZ’dan sendikamızın kampanyasına desteklerini istedik. Kendisi ve CHP Zonguldak Genel Merkez STK Sorumlu Başkan Yrd. İsmail KAL ile İlçe başkanı Ebru UZUN bizleri ziyarete geldiler ve kendilerine kampanyamız konusunda bilgi verdik. Sayın milletvekilimiz hazırladığımız yasa tasarısı ile ilgili her türlü desteği vereceğini bizlere iletti. Sağlık emekçileri adına ilgisi ve verdiği destek için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

KESK’e bağlı sendikaların yöneticilerinin de katıldığı toplantıda diğer meslek kollarındaki emekçilerin sorunlarını da konuştuk.

 

Tüm siyasi parti milletvekillerinden alkış değil yasa tasarısı için el kaldırmalarını talep ediyor, desteklerini bekliyoruz." (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

AKP’den Korona Partisi!

Haberi Oku