Seyahatlerin Vazgeçilmezi Kabin Boy Valiz

Genel 24.02.2021, 17:25 24.02.2021, 17:39
999
Seyahatlerin Vazgeçilmezi Kabin Boy Valiz

Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek çoğu kişinin hayali. Yeni kültürler tanımak, yeni tatlar demek, farklı insanlarla tanışmak, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında yaşayan insanların hikâyelerini dinlemek ise oldukça heyecan verici. Günümüzde bu hayali gerçekleştirmek içinse en güvenli ve bilindik yol uçak seyahatleri. Uçak seyahatlerinin ise vazgeçilmeyeni kabin boy valizler! 

eçanta Kabin Boy Valiz  modelleri için linke tıklayınız.

Sıklıkla uçak seyahatlerinde kullanılmak için satın alınan kabin boy valizlerin en büyük özelliği uçak içinde bulunan baş üstü dolaplarına sığmalarıdır. IATA kurallarına uygun şekilde üretilen kabin boy valiz ölçüleri 20x35x20 cm ebatlarındadır. Kullanımı da oldukça pratik olan kabin boy valizlerin uçak yolculuklarındaki en büyük avantajı, uçaktan iner inmez, vakit kaybetmeden çıkış kapısına yönelebilmektir.

İşlevsellik açısından ele alınacak olursa, valizlerin çeşitleri birbirinden farklı özellikler gösterir. Bu ürünlere daha yakından bakmak gerekirse farklı özelliklerine göre kategorilere ayırmak daha net bilgi verecektir.

        2 tekerlekli ve çekçekli valizler: İki tekerlekli olan valizlerin en büyük avantajı baş üstü dolaplarında çok daha az yer kaplamasıdır.

        4 tekerli ve çekçekli valizler: Kullanması ve taşıması çok kolay olduğundan dolayı en çok tercih edilen valiz modeli bu valizlerdir. 4 tekeri olması taşıma sırasında sizi yormaz. Çekçek ise kullanım kolaylığı getirir.

        2 tekerlekli, çekçekli ve sırt çantası olabilen valizler: Bu modeli özellikle sık seyahat eden gençler tercih ediyor. Sırt çantası şeklinde de taşınabilmesi ayrıca kullanım kolaylığı sağlıyor.

        En çok tercih edilen kabin boy valiz siyah renkte olanlar olarak öne çıkıyor.

Kabin boy valiz kullanmanın avantajları nelerdir?

        Ekonomiktir. Özellikle bagaj hakkı bulunmayan biletlerde, ek bir ücret ödemeden eşyalarınızı yanınıza alabilirsiniz.

        Kaybolmaz. Uçak kargolarında kaybolan valiz hikâyelerini daha önce duymayan, hatta yaşamayan bile yoktur. Ama kabin bagajı kullanırsanız, valizinizin kaybolma riski de ortadan kalkacaktır.

        Hafiftir ve kolay taşınır. Orta boy ya da büyük boy valizler oldukça ağır olduğundan dolayı taşıması da zahmetlidir. Kabin bagajı sizi bu yükten kurtarır. Kabin boy valiz tavsiyesi konusuna da ayrıca değineceğiz.

        Aktarmalar sizin için daha kolay olur. Örneğin aktarmalı şekilde bir yerden diğer bir yere uçuyorsunuz. Ve aktarma noktasında bagajınızı alıp diğer uçağa vermeniz gerekiyor. Kabin bagajı kullanmanız durumunda hem vakit kaybetmezsiniz hem de aktarma noktasında bagajınızın kaybolma riski sıfırdır.

 

Adının kabin boy olduğuna aldanmamak lazım. Adının geldiği yer uçak kabini olsa da uçak yolculuğu yapsın ya da yapmasın herkesin en az bir tane kabin boy valiz sahibi olması tavsiye edilir. Kısa süreliğine yapılacak iş seyahatlerinde, hafta sonu kaçamaklarında ve kısa süreli ziyaretlerde de kullanıldığından dolayı, büyük ya da orta boy valizlerin yerini almıştır.