Sezgin, 'LAVUAR PROJESİ BİRAN ÖNCE BİTMELİ”

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, kentsel mekânlarda halkın buluşmalarını sağlayan ortak fiziki yapıların ve alanların çokluğu ve işlevselliği oranında ortak yaşam kültürünün gelişeceğini belirterek,

“Park ve bahçeler, semt ve mahalle evleri, kültürel etkinliklerin gerçekleştiği mekânlar, kent meydanları, büyük alışveriş mekânları ve pazarlar, piknik alanları vb gibi fiziksel ortamlar ortak yaşam kültürümüzün ve kentlilik bilincimizin gelişmesine olanak sağlayacaktır. Bu kavramların şehrimizde her zaman eksikliğini hissettiğimiz bir gerçektir”  dedi.

 

Ortak buluşma mekânları ortak bir kent kültürü içinde yoğrulma ve o kente aidiyet duyma bakımından önemli olduğuna işaret eden Sezgin açıklamasında, “Sosyal bütünleşme, yardımlaşma ve dayanışma, ortak buluşma mekânları sayesinde daha etkili ve kalıcı bir şekilde mümkün olabilmektedir. Bu gibi çağdaş buluşma mekânlarının kentsel büyümeye paralel bir şekilde oluşturulamaması, kentlileşme ve kentlilik bilinci açısından önemli bir handikap olarak ortaya çıkacağından özellikle sahil düzenlemesi ve uzun süredir şehrin gündeminde yer alan Lavuar alanının bu şekilde düzenlenmesinin tamamlanarak bir an önce hayata geçirilip şehrin kullanımına sunulması beklentilerimizin başında yer almaktadır. Bu konuda Belediyemiz tarafından her kesimin görüşünü de alarak ortak akıl ile projeye son halinin verilmesi yönündeki çalışma yapılmasını da olumlu bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler
Lavuar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
CHP sevdalisi 11 ay önce

Hiç bir işe yaramayan faydasız koltuğu boşuna işgal ediyor

Misafir Avatar
67 12 ay önce

bu adam ttk inş da. baskanıda degilmiydi ya sen önce kurumun lojmanlarının kapılarını yenile binalar dökülüyor

Misafir Avatar
Tarık Tufan 12 ay önce

Kent Konseyi Başkanı sayın savaş ciloğlu Bey olsaydı bunları yaşamazdık vesselam

Misafir Avatar
faydasız 12 ay önce

kent konseyi zonguldak'ta hiç bir işe yaramıyor. sorumlusu da bu arkadaş. koltukta ne varsa kalkmak ta istemiyor yıllardır.

Misafir Avatar
Mustafa uğurlu 12 ay önce

Bir tane olumlu yorum yok yahu.adamin bir tane seveni bile yok.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Laf ola beri gele 12 ay önce

O kadar çok hiçle dolu ki ne dediğini anlayan varmı Allah için hani fikir verecek katkıda bulunacak Dı kent konseyi normal vatandaş ne istiyorsa o da onu yazmış dememiş ki şu proje doğru bu yanlış bitmesi lazım olanı herkes istiyor ki de ki oradaki esnaflar mağdur olmadan mesela bir çözüm üretmeyi, projeye ek şunlar olsa daha iyi yada kötü taraflarını söylemeli ama nerdeeee onda o kafa dümdüz gider

Misafir Avatar
Turhal NEBİOĞLU 12 ay önce

Güzel bir yorum

-Beğenmedim(0)

banner228

Meteoroloji'den gök gürültülü sağanak...

Haberi Oku