FLAŞ HABER

Suçları 2 dakikalık gecikme...  Okul Müdürlerinden Savunma İstendi

 

Suçları 2 dakikalık gecikme...

Okul Müdürlerinden Savunma İstendi

Bilindiği gibi eğitim yılı sonunda İl Milli Eğitimde bir okul müdürleri toplantısı yapılmış, müdürlerin belirtilen saatte belirtilen yerde olmaları İl Milli Eğitim müdürü Murat Kapıcı tarafından istenmişti.

Bu arada toplantıya saatinde gelemeyen müdürler de olmuştu. Kapıcı'nın talimatıyla tam saatinde kapatılan toplantı salonu kapısı yüzünden bazı müdürler dışarıda kalmış ve hatta eski Eğitim Bir Sen başkanı Sadettin Dede bile içeriye girememişti.

İşte bu dışarıda kalan okul müdürleri için İl Milli Eğitimden 2 Temmuz 2019 tarihinde bir yazı yazıldı ve bunların savunmaları istendi. Kendilerine de bu savunma için 7 gün süre verildi.

Ancak savunması istenen müdürler de bu yazıya itiraz ediyorlar ve diyorlar ki; "657 sayılı yasaya göre bir memurun ifadesi alınmadan  savunması istenemez"

Bunun suç teşkil ettiğini de öne süren müdürler bu konuda gereken makamlara başvuracaklarını da belirttiler. (Sermet AKSU)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Murat ın Yeri 4 ay önce

zonguldaklılar iyi bilir,vilayet binasına girdiğinizde bir nüfus müdürlüğü bir de defterdarlık muhasebe müdürlüğü çalışır. gerisi laf-ı güzaf..mülki amir de bilir ama il-ilçe başkanının yakını çıkabilir diye kimseye müdahale edilmez.ondan sonra devlet adamıyız derler.ensarın adamları

Misafir Avatar
Haklının yanındayız 4 ay önce

helal sana murat kapıcı.. senden başka eğitim bir sen e karşı duran bir amir yok.yanındayız.

banner228

Karadeniz'in divası rekor kırdı

Haberi Oku