FLAŞ HABER
Tabela tehlikesi düzeltildi Vatandaşlar teşekkür etti

Zonguldak’ta Milli Egemenlik Caddesi’nde kaldırıma yakın mesafeye monte edildiği için tehlike saçan yön tabelası, yukarıya kaldırıldı. Gazetemiz aracılığıyla hatanın düzeltilmesi çağrısında bulunan vatandaşlar, trafik tabelasının standart hale getirilmesinde emeği geçen kurum ve çalışanlarına teşekkür etti.

Hatadan dönüldüğü için teşekkür eden vatandaşlar, “Çok tehlikeliydi. Terminal ve yön işareti bulunan trafik tabelası 1 metre yükseklikte olduğu için yayaların kafasını gözünü yarma tehlikesi vardı. Sac levhanın sivri uçları özellikle çocuklar için tehlikeliydi. Allah korusun insan fark etmese kafası gözü yarılır vaziyetteydi. Şimdi tabela olması gereken yerde. Buradan geçerken fark edince şaşırdık ve duyarlılık gösterilmesinden dolayı son derece mutlu olduk. Artık insanlar tehlikeye maruz kalmadan gelip geçebiliyor. Öncelikle sesimizi yetkililere duyurmamızı sağlayan Halkın Sesi Gazetesi’ne teşekkür ediyoruz. Bir de çağrımıza kulak verip bu haklı talebimizi yerine getiren yetkili kurum ve çalışanlarına teşekkür etmek istiyoruz.” dedi.


HALKIN SESİ DUYURMUŞTU


Tabela tehlikesiyle ilgili haberimiz şöyleydi:

“Bu tabelaya dikkat! Kafayı gözü yarabilirsiniz… Zonguldak’ta gelişi güzel konulan bir tabela tehlike saçıyor. İnsanların yoğun olarak geçtiği kaldırım zeminine çok yakın olan ‘Terminal’ yazılı yön tabelasının keskin ve sivri ucu, büyük tehlike oluşturuyor. Tehlike, kaldırımda yürürken tabelayı fark etmeyenler için ciddi yaralanmalara sebebiyet verecek cinsten.

Milli Egemenlik Caddesi üzerinde Terminal kavşağı yöne tabelasının yaya kaldırımının yer seviyesine yakın konulması, büyük tehlike arz ediyor. Kaldırımdan geçen yayalar, tabelanın daha yüksekte olması gerektiğini belirtiyor. Bisikletiyle geçerken kaldırım üzerindeki tabelaya çarpmaktan korktuğunu belirten öğrenci Erkut Makyar, “Tabelayı yere yakın koymuşlar. Uzun zamandır burada. Kimse müdahale etmiyor. Ucu çok keskin ve sivri. Allah korusun birisi buradan geçerken fark etmese ya da bir çocuk yanlışlıkla sivri yere kafasını gözünü çarpsa olacakları düşünemiyorum. Arkadaşlarla buradan bisikletle geçiyoruz. Yanlışlıkla çarpacağız diye korkuyoruz. Bunu yükseğe çekseler, daha güvenli olur. Yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

Halkın Sesi olarak; halkın güvenliğini tehlikeye sokan bu tabelanın, daha güvenli hale getirilmesi konusunda yetkili ve sorumlu makamları uyarıyoruz.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
orhan 5 ay önce

orda 2 trafik ışığı var. direk devam edecek yabanci sürücüler en sagdaki dönüş ışığına bakıp yeşil yandı diye devam ediyor, terminale balkaya ya dönecekte devam ediyor hakli olarak. 2 sefer kaza atlattik. 2 yolun ortaya 3.trafik direği lazim.

Misafir Avatar
dogan 5 ay önce

aynı alay tır kavşagındaki soguksu yol ayrımında ..heryerden araba geliyor yani orada kaza olmaması mucize heran bir kaza olabilir ...bir anlık dalgınlık kaza ile bitebilir...

banner236

O da koroya katıldı: “Gün zillet ittifakına...

Haberi Oku