TARİHİ YOLSUZLUK DAVASI BAŞLADI
Dönemin Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile batık müteahhit Davut Acar’ın bir numaralı sanık olduğu yolsuzluk davasını ilk duruşması yapıldı
TARİHİ YOLSUZLUK DAVASI BAŞLADI

Arelel İnşaatın Sahibi batık müteahhit Davut Acar’ın dönemin belediye başkanı Muharrem Akdemir zamanında yaptığı yolsuzluklarla ilgili Halkın Sesi’nin ihbar kabul edilen haberlerinin ardından açılan tarihi davanın ilk duruşması yapıldı. Zonguldak 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nce görülen ilk duruşmaya davanın bir numaralı sanıkları Muharrem Akdemir ve Davut Acar katılmadı.
 
“KANSER OLDUĞUM İÇİN BEN YOKTUM”
Batık müteahhit Davut Acar, Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Başkan Yardımcıları Şenol Şanal, Nilgün Sarbay ve Erhan Darende, dönemin Fen İşleri Müdürü Ogan Göktürk halkında açılan davaya Nilgün Saray ve Erhan Darende dışında kimse katılmadı. Akdemir döneminde AKP Meclis üyeleri tarafından açılan davada ifade veren Sarbay suçlamaları kabul etmezken, Darende ise yaklaşık bir yıl kanser tedavisi gördüğünü o tarihte atılan imzalardan sorumlu olmadığı söyledi.

AKP, KARAKOLDA DOĞRU SÖYLEDİ MAHKEMEDE ŞAŞTI!
Öte yandan duruşmanın en ilginç tarafı ise davada şikayetçi olarak adı geçen AKP Meclis üyelerinin sadece Muharrem Akdemir’den şikayetçi olduklarını söylemesiydi. Kulislerde davayı açan dönemin AKP’li Meclis üyelerinin seçimlerde AKP’ye alenen çalışan isimleri koruma altına almak istediği iddia eşliyor.
KİM KİMİ SATACAK?
O tarihte Halkın Sesi’nin ısrarlı haberlerine rağmen Muharrem Akdemir yönetimi, Davut Acar’a ihalesiz ve doğrudan temin yöntemiyle milyonlarca lira değerinde iş vermişti.
Bir daha ki duruşmada sanıklardan hangisinin  ne ifade vereceği ve kimin kimi satacağı merak ediliyor. Öte yandan Halkın Sesi istihbarat servisi, davanın seyrini değiştirecek belgeyi önümüzdeki günlerde mahkemeye sunmaya hazırlanıyor.

 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

"Sorumluluk sahibi gençler hedefliyoruz"

Haberi Oku