TAŞKÖMÜRÜ ÜRETİMİNDE DÜŞÜŞ
Taşkömürü satılabilir üretimi Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,3 artarken, bir önceki aya göre 1,6 ve bir önceki yılın aynı ayına göre 6,7 azaldı.

Taşkömürü koku satılabilir üretimi bir önceki aya göre 7,1 ve Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre 1,8 azaldı.


Taşkömürü ithalatı bir önceki aya göre 56,2 arttı

Taşkömürü ithalatı bir önceki aya göre 56,2, önceki yılın aynı ayına göre 13,4 ve Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 11,0 arttı.

Taşkömürü koku ithalatı bir önceki aya göre 19,8 artarken, Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 23,1 ve bir önceki yılın aynı ayına göre 34,8 azaldı.

Ocak-Mart döneminde üretimin teslimatları karşılama oranı en yüksek linyitte gerçekleşti

Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı(2)  Ocak-Mart döneminde 107,9 ile en yüksek linyitte gerçekleşti. Bu oran taşkömürü kokunda 84,6 iken taşkömüründe 3,2 olarak hesaplandı.

Taşkömürü ve linyit teslimatı en fazla termik santrallere yapıldı

Katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde; Mart ayında taşkömürü teslimatının 56,0'ı termik santrallere, 21,6'sı kok tesislerine, 9,6'sı demir-çelik haricindeki sanayiye yapılırken, linyit teslimatının 87,2'si termik santrallere ve 9,7'si demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldı. Taşkömürü kokununda ise en fazla teslimat 95,4 ile demir-çelik sanayine yapıldı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Meftun Sayılı 1 ay önce

anladık yüzde şu kadar arttı veya azaldı ama miktarları neden yazmıyorsunuz?

banner228

10 Dakika Geç Kalınca Sınavına Alınmadı

Haberi Oku