Tepkiler üzerine Whatsapp'tan yeni açıklama...

WhatsApp, tartışmalara konu olan gizlilik sözleşmesi güncellemesiyle ilgili yeni açıklama yaptı. Açıklamada, "Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz" denildi.

 

WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesiyle ilgili yeni açıklama yaptı. Açıklamada "Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat'ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek" denildi.

 

WHATSAPP SÖZLEŞMESİNDE YER ALAN MADDELER NELER?

 

WhatsApp'ın 4 Ocak'ta güncellenen "Gizlilik İlkesi"ne uygulamanın resmi sitesinde de yer verildi. Sitede yer alan metinde, WhatsApp'ın Facebook şirketlerinin bir parçası olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

 

"Hizmetlerimizin yürütülmesi, sağlanması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla WhatsApp; hizmetlerimizi ne zaman yüklediğiniz, kullandığınız veya hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz dahil olmak üzere bazı bilgileri almak veya toplamak zorundadır. Aldığımız ve topladığımız veri türleri, hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Hizmetlerimizi sağlamak için belirli bilgilere gereksinim duyarız ve bunlar olmaksızın hizmetlerimizi size sağlayamayız.

 

Facebook şirketlerinin bir parçası olan WhatsApp, diğer Facebook şirketlerinden bilgi alır ve bu şirketlerle bilgi paylaşımında bulunur. Hizmetlerimizin ve Facebook şirketi ürünleri dahil bu şirketlerin sunduğu olanakların yürütülmesi, sunulması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla bu şirketlerden aldığımız bilgileri kullanabiliriz ve bu şirketler de bizim onlarla paylaştığımız bilgileri kullanabilirler.

 

WhatsApp, kullanıcıların hangi verilerini toplayabiliyor?

 

Hesap Bilgileri

 

Mesajlar

 

Bağlantılar

 

Durum Bilgisi

 

İşlem ve Ödeme Verileri

 

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

 

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

 

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

 

Konum Bilgileri

 

Çerezler

 

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

 

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

 

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

 

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

 

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

 

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor?

 

Yan Hizmetler

 

Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak Valiliği: Belirlenen risk grubuna...

Haberi Oku