TTK İŞÇİSİ 2. KİTABINI YAZDI

Türkiye Taş Kömürü Kurumu, Liman ve Demiryolu İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan Palamar Deniz Servisi’nde Liman Kaptanı kadrosunda çalışan Metin SEVİL, 2. eseri olan “DİNİ HURAFESİZ YAŞAMAK” isimli kitabını geçen hafta içinde yayımladı.

Metin SEVİL geçen yıl Ekim aynında da “CEVAP BEKLEYEN SORULAR” ismiyle yazdığı ilk kitabını piyasaya çıkarmıştı.

Yüce dinimiz İslam’ın hurafelerden arındırılmış bir şekilde doğru anlaşılması ve yaşanması ile ilgili çalışmaları ve de çok sayıda sosyal sorumluluk projesini organize etmesi ile bilinen, bu alanlarda sosyal medyada aktif olarak faaliyet gösteren yazarın 2.kitabını yayımlaması işyerinde de sevinç ve gururla karşılandı. Çalışmalarında her daim kendisine destek ve moral veren Palamar Deniz Servisi çalışanı arkadaşlarına teşekkür eden Metin SEVİL, “Allah sıhhat verdikçe yazmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

 

KİTABIN TANITICI ARKA KAPAK YAZISI:

 

Toplumda, bilhassa dini mecralarda hurafe, uydurma, bidat gibi kavramlar zikredildiğinde birden tavır alan, bunları söyleyeni tekfir ediveren bir anlayış mevcut ne yazık ki. İnsanoğlunun semavi dinleri tahrif etme konusundaki bozuk sicili bilinmiyormuşçasına, din adına söylenen ve inanılan her şeyi tartışmasız/mutlak doğru ve hatta, birer iman esası olarak kabul etmek pek makul olmasa gerekir. Geçmişten günümüze, eskilerin tercihi ve çoğunluğun da kabulü ile oluşmuş bu problemli algı o kadar sağlam bir kale hâline gelmiştir ki, akıl almaz din dışı inanç ve uygulamaların yanlışlığını anlatmak, meşakkatten öte, cesaret meselesine dönüşmüştür. Vakıa odur ki: Din, kültür, örf, yorum, ayet, rivayet, mistik hikâye, kıssa, menkıbe… Ne bulduysak bir mikserin içine atmış ve düğmesine basmışız. Şimdi, ayrıştır ayrıştırabilirsen, anlat anlatabilirsen!

 

İşte biz, elinizdeki bu kitapta, doğru bilinen, kemikleşmiş ve sorgulanamaz gözüken kimi yanlışlara dikkat çekmeye; her Müslümanın günlük yaşantısında karşılaşabileceği inanç, ibadet ve muamelat alanına dair kimi mesele ve sorularına Kuran kılavuzluğunda çözümler üretmeye ve cevaplar sunmaya çalışacağız. 

 

Ayrıca, ilk kitabımızı tamamlayıcı mahiyette olan “Cevap Bekleyen Sorular-3/Cuma Namazının Kadınlara Farziyeti Meselesi Bağlamında Kuran Müslümanlığı Ekolünün Metodoloji Problemi” başlıklı çalışmamızı ve bir kitap değerlendirmemizi de bu kitabımızda bulabileceksiniz.”

Kitap internetten ve Zonguldak'ta Kare Kitap Kırtasiye  (camlı köşk karşısı) ve Öğretmenler Pazarı'ndan temin edilebilir.


 

Anahtar Kelimeler
Metin Sevil
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İşte yeni korona kararları...

Haberi Oku