Türkmen, 15 Temmuz’un 5. Yıldönümünü andı

Genel 14.07.2021, 12:24
112
Türkmen, 15 Temmuz’un 5. Yıldönümünü andı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 5. Yılı nedeniyle bir değerlendirmede bulunarak, Türk Milletinin hainlere dur dediğini söyledi.

15 Temmuz’un Türk Milletinin Yeniden Şahlanış, yeniden varoluş günü olduğunu dile getiren Polat Türkmen, Hainlerin Milletin tanktan, toptan, silahtan korkacağını sandıklarını ve bir kez daha yanıldıklarını söyledi.

Polat Türkmen,  hain FETÖ’cülerin  devleti parçalamak istediğini, ancak milletin karşı koymasıyla bu amaçlarını gerçekleştiremediklerini belirterek şunları dile getirdi;

 "FETÖ’cüler Türk bayrağımızı indirmek istedi, indiremediler, ezanımızı dindirmek istedi, dindiremediler.

Bu milleti bölüp parçalamak isteyen, dış güçlerle beraber hareket eden FETÖ’cü hainler buna yeltendiler, ancak Cumhurbaşkanımızın milletimize bir işaretiyle, şehir meydanlarına akın eden milyonlar darbeye ‘Dur’ dedi. Zannettiler ki; bu millet namludan, tanktan, toptan, silahtan korkacak. Çanakkale’de, İstiklal harbinde, çeşitli olaylarla yenmeye çalıştınız yenemediniz, yine yenemeyeceksiniz, başaramadınız, yine başaramayacaksınız.

Siz bu milleti tankla, topla, uçakla, helikopterle, silahla korkutabileceğinizi mi zannettiniz. 15 Temmuz bu milletin yeniden şahlanışı, haykırışı, varoluşunun işaretidir. Rabbim birliğimize, beraberliğimize uzanan ellere aman vermesin.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5. Yıldönümü nedeniyle başta 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimiz olmak üzere Tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyor, Cenab-ı Allah’ın birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylemesini diliyorum."

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu