'Ülkemizi ayakta tutabilecek tek unsur Adalettir'

Türk Büro-Sen tarafından yapılan açıklamada, Adli Açılış yılı kutlandı. Açıklamada, "Bu yılda Eylül ayının ilk iş gününde Adli Yıl açılışını gerçekleştiriyoruz. Tüm Adalet çalışanları ve avukatlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Adalet sisteminin olmadığı ya da aksayarak işlediği bir ülkede, ne gelişmişlikten ne de kalkınmadan bahsedilebilir.  Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde, ülkemizi ayakta tutabilecek tek unsur Adalettir." denildi.

Açıklama şöyle:

"Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği zorlu pandemi sürecinde, hükümetimiz kamuda dönüşümlü mesaiye kadar birçok tedbir almıştır. Covid -19 virüsünün  maalesef hızlı yayılmasından ötürü alınan önlemler zaman zaman yetersiz kalmaktadır. Covid – 19 virüsü gölgesinde başlayan Adli Yıl ile de Adliyelerde yoğunluk maalesef artacaktır. Bu durumda hem adliye çalışanları hem de vatandaşlar açısından bazı zorlayıcı durumları doğurabilir. Bu sebeple Adliyelerde ayrıca önlemler alınmalı, aciliyeti olmayan dava ve dosyalar ertelenmeli, maske, mesafe ve hijyen kriterleri unutulmamalıdır. Yine 5 Eylül 2020 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının ileri bir tarihe ertelenmesi yahut iller bazında veya bölgesel olarak yapılması virüsün bulaşı riskinin azalmasında önemli derecede rol oynayacaktır.

Ayrıca her yıl adalet sistemimizin eksikliklerinin gündeme getirildiği “adli yıl” açılışlarında; Adaletin işleyişinin olmazsa olmaz unsuru, iş yükünün büyük bir kısmını omuzlayan, Hakim ve Savcılar ile birlikte Adalet Hizmetinin temel taşları olan yazı işleri müdürü, Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknik personel ve diğer tüm Adalet çalışanları unutulmamasını ve sorunlarının dile getirilmesini diliyoruz.

Nitekim bu güne kadar çıkarılan yargı paketlerinde personel adına hiçbir iyileştirme olmaması adalet çalışanlarında hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bu istek ve düşüncelerle yeni adli yılın tüm Adalet Çalışanları başta olmak üzere, tüm üyelerimize, yargı camiasına ve aziz milletimize hayırlı olmasını diler, Türk Büro-Sen olarak tüm çalışanların işlerinde kolaylıklar dileriz." (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Eğitim Sen, MEB'i suçladı! "GEREKLİ...

Haberi Oku