Vali Bektaş; “Atatürk bir milletin kötüye giden yazgısını değiştirdi”

Genel 18.05.2019, 23:49 18.05.2019, 23:46
1722
Vali Bektaş; “Atatürk bir milletin kötüye giden yazgısını değiştirdi”

19 Mayıs 1919 Büyük Önder Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Samsun’a ayak bastığı, Milletimizin her türlü yokluk ve imkansızlığa rağmen özgür yaşama  azim ve kararlılığı ile verdiği, tarihte eşi benzeri görülmeyen  kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin başlangıcı, milletimizi aydınlık yarınlara kavuşturan süreci, bağımsızlık hareketinin başladığı tarihtir.

19 Mayıs 1919 Bir milletin kahraman ordusuyla birlikte büyük bedeller ödeyerek, yoktan var edilişinin başladığı gündür.

Büyük Türk Milletinin vatan sevgisinin, bağımsız ve özgür yaşama tutkusunu çok iyi bilen ATATÜRK, milletimizin kötüye giden yazgısının ancak milli birlik ve beraberlik sayesinde başarılabileceğine yürekten inanıyordu.

Milli Mücadele, onun içindir ki, bağımsızlık ve özgürlüğüne sahip çıkarak, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, esarete karşı koyan bir milleti birlik ve beraberlikle sergilediği bir destan ve onurlu  bir mücadelenin adıdır.

Bu büyük ve başarı ile çıkılan zorlu kurtuluş mücadelesinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye Devletinin temelleri atılmıştır.

ATATÜRK, en büyük eserimdir dediği “Türkiye Cumhuriyeti” geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara verdiği önemi, duyduğu güveni göstermiş, onurlu bir mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs Gününü de Sevgili Gençlerimize de   bayram olarak armağan etmiştir.

Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealine ulaşmak ancak şanlı tarihimize ve devletimize sahip çıkarak, gençlerimizi aynı bilinçle yetiştirerek onları çağın gereklerine uygun bilgi ve beceri ile donatıp ve her türlü zararlı alışkanlıklardan koruyarak uzak tutmak ile mümkündür.

İnanıyoruz ki gençlerimiz kahraman ecdadından aldığı bu büyük emanetin sorumluluğunu yüklenerek  büyük devletimizi çok daha ileriye taşıyacak, milli birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle asil  milletimizin, sevgili gençlerimizin  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta ATATÜRK olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Saygılar Sunuyorum.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu