Vali Bektaş: 'Özgür yaşamdan taviz vermedik”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bektaş, mesajında: ''Ülkemizin Devleti ve Milletiyle bölünmez bütünlüğünün birlik ve beraberliğinin korunması uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Türk Milleti tarihi boyunca bağımsız ve özgür yaşama tutkusundan taviz vermemiş, varlığımıza, birliğimize yönelen tüm tehditleri yok ederek dünyada saygın bir yere sahip olmuş, kararlı ve onurlu duruşu, tarihin akışını değiştiren kahramanlıkları ülkemizi büyük ve güçlü kılmıştır.

Bugün üzerinde yaşadığımız her karışı aziz şehitlerimizin kanları ile sulanmış kutsal vatan toprağı, her türlü zorlu şartlara rağmen vatan, millet bayrak aşkı ile görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren aziz şehitlerimizin bizlere mirasıdır. Bizler bu topraklar üzerinde özgürce yaşıyor ve geleceğe güvenle bakabiliyorsak. Bunu vatanı uğrunda canını feda etmekten bir an bile kaçınmayan aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz Şehitlerimizin vatanımız için yaptıkları kahramanlıklar asla unutulmayacak, canlarını vererek bizlere bıraktıkları bu topraklar üzerinde kurulu devletimizi bölmeye parçalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve binlerce şehit verdiğimiz Çanakkale Deniz Zaferinin 104.yıl dönümü olan bugünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, yakın silah arkadaşlarını, vatanı ve milleti için canlarını veren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bizlere emanet aziz şehitlerimizin yakınlarına sabırlar diliyoruz.( Haber merkezi)
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Ticari taksiye çarpıp kaçtılar! 2 yaralı

Haberi Oku