Vali Bektaş'tan Polise kutlama

        Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş yazılı bir basın açıklaması yaptı ve polis teşkilatı kuruluşlarının 174. yılını kutladı. Bektaş mesajında şu görüşlerine yer verdi:

“Devletimizin idari yapısında önemli bir yeri olan Türk Polis Teşkilatı Milletimizin huzuru, can ve mal güvenliği için fedakârca görev yapmaktadır.

Türk Polis Teşkilatımızın her kademesinde  görev yapan personeli;  ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması, temel hak ve özgürlüklerin korunup kollanması, emniyet ve asayişin sağlanması, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzenini sağlayan yasaların titizlikle uygulanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması  suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesi  gibi görevlerini, hukukun temel esaslarına bağlı bir şekilde fedakârlık, özveri ve hoşgörü anlayışıyla başarı ile yürütmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle gücünü yasalar ve halkımızdan alan Türk Polis Teşkilatımızın 174.Kuruluş Yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 Bu anlamlı görevlerini yürütürken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor,  yakınlarına sabır ve başsağlığı, vazife malulü kahraman gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.”

(Haber merkezi)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Seyehat kısıtlaması yarın gece kalkıyor

Haberi Oku