Vali Erdoğan'dan ilginç FETÖ çıkışı:     'Bu Çeteyle ekmeğimizi Bölüşmekten Başka Ne Yaptık”

Vali Erdoğan’dan ilginç FETÖ çıkışı:

“Bu Çeteyle ekmeğimizi Bölüşmekten Başka Ne Yaptık”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş dün akşam Madenci Anıtı önünde düzenlenen 15 Temmuz etkinliğinde yaptığı konuşmada FETÖ örgütüne atıfta bulunarak, “Biz millet olarak bu adamlara bu çeteye ekmeğimizi bölünmekten başka ne yaptı. Bu millete bu yapılmamalıydı. Bu millete bunu hak edecek ne yaptı?” dedi.

Vali Bektaş, Elmas TV’nin canlı yayınında yaptığı konuşmada 15 Temmuz 2016'nın o ilk anlarının hassasiyeti ve canlılığıyla bütün insanların meydanlarda olduğunu belirterek şunları söyledi: “Olayı unutmayacağız. 15 Temmuz başımıza niye geldi, nasıl oldu, nasıl sonuçlandı, dertleri neydi, bizden istedikleri neydi? Bu ülke böyle bir olayı, böyle bir saldırıyı, bu kadar kapsamlı bir problemi yaşamayı hak edecek ne yaptı? Bu soruları ben soruyorum, bir türlü cevabını bulamıyorum. 15 Temmuz benim için bir Çanakkale'dir.

Bu millete bu yapılmamalıydı. Bu millet bunu asla hak etmiyordu. Bu ülke üzerine, bu millet üzerine ne hesap yaparsanız yapın, bu hesap ne kadar incelikli olursa olsun, ne kadar uzun vadeli ve derinlikli olursa olsun, işte 40 yıllık hesabını getirir millet, 4 saatte önünüze koyar, işi bitirir. Biz millet olarak bu adamlara bu çeteye ekmeğimizi bölünmekten başka ne yaptı. Bu millete bu yapılmamalıydı. Bu millet bunu hak edecek ne yaptı?”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
İsmail GÜNERİ 13 ay önce

Sayın editör madem yorumları yayinlamayacaksiniz niye yorum gönder var. Kimden korkuyorsunuz

Misafir Avatar
Haluk Mutlu 13 ay önce

rektör bu konuda iyi güzel konuşuyor da, konuşmalarında polis akademisinde görev yaptığı günlerden neden bahsetmiyor. o günlerden de konuşmasını bekliyoruz. neler oldu. neler yapıldı.

Misafir Avatar
Kemal 13 ay önce

TÜBİTAK’da ki günleri de anlatsın bekliyoruz.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Hakkı Özileri 13 ay önce

Abdülkadir Aksu İçişleri bakanıyken 25 e yakın siyasal ve hukuk mezununu İngiltere'ye yüksek lisans ve doktora için gönderdi. Bunlar dönüşte polis akademisinde hoca oldular. O vakit bir tarikat ve görüşe sahiplerdi. Şimdi çoğu kaçak veya hala aktif görevde devlette...1990 da gönderilen kadrolar devlette kayıtlıdır. Partiye yakınlar kollanmış olabilir. Bunlara burs değil yurtdışı yüksek maaşlar verildi. O dönem bir çok kaymakam da İngiltere'ye aynı şekilde 1 yıllık gönderildi. Bunlar da devlette... Bu ülke yalan rüzgarı gibi... bu 25 kişinin kaçı fetoya kaçı başka cemaate hizmet eder bilemem.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Murat 13 ay önce

valinin dili sürçmüş galiba!

Misafir Avatar
İsmail GÜNERİ 13 ay önce

Sayın valim biz ne FETÖ cülerle ekmeğimizi bölüşmedik de bölüşmeyiz de.Onun için 15 Temmuz bizin için asla bir ÇANAKKALE olamaz.

banner228

Valilik'ten "dolandırıcılık"...

Haberi Oku