Vali Kaban; “Saldırıyı lanetliyorum”

Genel 18.02.2016, 12:35 18.02.2016, 12:43
931
Vali Kaban; “Saldırıyı lanetliyorum”

Ankara’da meydana gelen ve 28 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı üzerine vali Ali Kaban da bir mesaj yayınlayarak terörü lanetlediğini açıkladı. Vali Kaban mesajında şu görüşlerine yer verdi:


Devletimiz, ordusu ve milleti ile geçmişte olduğu gibi bugün de, bölgede güvenli ve güçlü bir devlet olmasından rahatsızlık duyanların sergilemeye çalıştıkları yıkıcı ve bölücü faaliyetlerle karşı karşıya kalmakta, ancak buna karşı büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele etmektedir.

Bilindiği üzere dün Ankara'da kalleş bir terör saldırısı yaşanmıştır. Göğüs göğüse ordularca yapılan çatışma ve bu arada verilen kayıplar anlaşılabilir. Ancak ordu mensuplarına yönelik böylesi alçakça bir terör saldırısının izahı yoktur.

Bu devletin bir yöneticisi ve çalışanı olarak böylesi hain bir saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyor, lanetliyorum.

Devletimizin ülkesi, ordusu ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne yönelen bu tür alçakça saldırılar asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Dün yaşanan hain saldırıda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarına ve vatandaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Yorumlar (0)
23
açık