Vatandaşın cebini yakacak

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, 1 Eylül itibariyle zam yapılan doğalgazın bu kış vatandaşın cebini yakacağını söyledi.

Topaloğlu, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Doğalgaza bir Eylül'den itibaren %14.9 (Dikkat yüzde 15 Değil)Zam yapıldı. Böylece üst üste yapılan zamlarla zam oranı %30'u çoktan geçti. Doğalgaz zammı otomatik olarak diğer ürünlerin maliyetini artıracağı için birçok ürüne zamlar gelecektir. Zaten yoksulluktan ne yapacağını şaşıran vatandaş, Bu zamlarla herhalde iyice çaresiz kalacaktır.

Emekçiye.Emekliye zam verilirken kılı kırk yaran iktidar. Bu zamlara seyirci kalmaktan öteye gidememektedir.Hatta iktidar Milletvekili prof hocamız zamların hükumetle ilgili olmadığını savunmuştur. Merak ediyoruz. sevgili hocamız ülkeyi kimin yönettiğini açıklayıversin. Biz Tüketiciler olarak onlarla muhatap olalım.

Artık gerçekten yeter ülkeyi yönetenler aklını başına almalı bu zamlar geri alınmalıdır. Vatandaşın aklıyla kimsenin oynamaya hakkı yoktur. Vatandaş en az bu ülkeyi yönetenler kadar ne olup bittiğini bilmektedir.

Yoksul ve Dar gelirli vatandaşların satın alma gücü artırılmalı biraz olsun vatandaş rahat nefes almalıdır.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BUYRUN RÖVANŞA

Haberi Oku