Vicdanı da Taşdan!
Milli Eğitim camiasında muhalif sendikalara üye öğretmenlerin kıyımı sürüyor… Her kararın altında onun imzası var…
 
Vicdanı da Taşdan!
 
Zonguldak’ın eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan birbirinden skandal kararlara imza atarak vicdanları kanatıyor. Tarafsızlığını unutup tam bir “AKP bürokratı” gibi davranan Taşdan soruşturmalarını yaptığı tüm dosyalarda kendilerine yakın bürokratları açık şekilde kollarken muhalif görüşlülere olabilecek en ağır cezaların verilmesini sağlıyor. Son olarak Fener Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Durmuş hakkında ileri sürülen uyduruk iddiaları yeterli bularak “sürgün” ve “kademe ilerlemeyi durdurma” gibi verilebilecek en ağır cezanın verilmesine önayak olan Taşdan, bu tavrıyla tüm Zonguldak’ın yüzünü karartıyor. Kendi gibi düşünmeyen herkese düşman gibi davranan Taşdan, kamuoyundan gelen tüm tepkilere rağmen, militan ruhuyla çalışmaya devam ediyor.

BAŞARIDA SONUNCU, ATAMADA ŞAMPİYON

Daha önce hakkında çok daha ağır iddialar bulunan Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in dosyasını adeta sürüncemeye bırakarak görev süresini uzattıkça uzatan Taşdan, bir başka dosyadaysa, soruşturmasını yaptığı memurun hakkındaki iddialar mahkemece asılsız bulunduğu halde Alalplı’ya tayinini sağladı. Görev yaptığı süre içinde ilde eğitimin kalitesinin artırılması yönünde tek bir adım dahi atamayan, Zonguldak’ın bu alandaki tüm göstergelerde dibin de dibini görmesine neden olan Taşdan, kadrolaşma yolundaysa dev adımlar attı. Zonguldak’taki neredeyse tüm okul müdürleriyle Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer yöneticilerin malum sendika üyelerinden olmasını sağlayan Taşdan, o sendika üyeleri yazılı sınavlarda düşük sonuçlar alsa da mülakatlarda yüksek puan vererek görevde yükselmelerini sağladı.
 
DURMUŞ, GÖREVE İADE EDİLSİN​

Taşdan’ın son icraatı ise Fener Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Durmuş’u Çankırı’ya sürgün ettirmesi oldu. Derste öğrencilerinden İslami Dönem Türk Edebiyatı ile İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı’nı karşılaştırmalarını ve farklılıkları yorumlamalarını istediği ve yine ders esnasında ezan okunurken camı kapattırdığı ileri sürülen Durmuş’u “Halkı din ve mezhep ayrımcılığına sürüklediği” gerekçesiyle sürgünle cezalandırılması, kamu vicdanını bir kez daha incitti. Okul Aile Birliği Başkanı ile okul öğrencilerinin bizzat Vali Erdoğan Bektaş’a itirazına karşın sonuçta bir değişim olmaması, kamuoyunda üzüntüyle karşılandı. Halkın Sesi sıralansa sayfalar dolusu yanlış karara imza atan Vali Yardımcısı Taşdan’ı önüne gelen soruşturmalarda objektif davranmaya, Murat Durmuş’u da derhal eski görevine iade edilmesini talep ediyor.
Anahtar Kelimeler
Nevzat Taşdan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sorgucu 1 yıl önce

yaptığı yalan soruşturmalar ile kendisinden olmayan insanlara haksız ve yanlı kararlar ile cezalar verip görevlerinden el çektiren bu kişinin, bir kısmı mahkemeler ile görevlerine geri dönen bir kısmı mahkeme kararına rağmen geri döndürülmeyen , bir kısmı ildeki kurullarca kendisine verilen cezanın kaldırılmış olmasına rağmen görevlerinden alınan ve mahkeme süreciyle uğraştırılan kişilere karşı utanılacak yüzü kalmış midir acaba ? bu kisilere kul hakkı, sabah akşam aç karna tükettikleri bir kavram olmuş. sözde dindar nesiller yetiştirecek olan bu kişiler bu davranışlarını bu nesillere nasıl anlatacaklar , nasıl örnek olacaklar ? acaba yerlerine geçmeleri için hazırlanan yandaş nesillerin bu davranışları daha ileri boyutlara taşıması için mi yüreklendirecekler ?

Misafir Avatar
Vatandaş 1 yıl önce

Benden olmayanın Allah belasını versin kafasıyla en yüksek makama gelsen ne yazar. Murat hoca kimsenin fikir ve inancına saygısızlık yapacak bir insan değil. Kılıf uydurmuşlar sürmek için.

Misafir Avatar
Karakter 1 yıl önce

vicdanlı olmak Allahin bir nimeti. namuslu olmakta öyle. hele beddua yerine dua almak herkese nasip olmuyor işte.(sana hiç nasip olmayacak)

Misafir Avatar
eğitim şart 1 yıl önce

zonguldak sınavlarda 10. olduysa öğretmen,çğrenci ve veliler sayesinde olmuştur.kapıcı ve taştan ve bektaş gibileri alın ilk beşe girer

Misafir Avatar
Erol K 1 yıl önce

http://www.pusulagazetesi.com.tr/lgs-aciklandi-10-numara-zonguldak-124264-haberler.html başarıda türkiye 10. suyuz.

Misafir Avatar
sedef 1 yıl önce

ihl!

Misafir Avatar
hesap 1 yıl önce @sedef

ihl den işitme engelliler lisesine gelen bedenci ne yapmıştı

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
akıllı ol 1 yıl önce

ensarın paydaşları böyle olur,kendisinden olmayana yaşam hakkı yok,bunlarada acımak yok,nereye giderlerse nereye girerlerse girsinler bugün çektirdiklerinin hesabı sorulmalı

Misafir Avatar
gerçek 1 yıl önce

çocukların ve velilerin ifadesini bakanlık müfettişleri alsın, .gerçekler dökülür yönlendirenler ortaya çıkar.

banner228

GİRİŞİM SANAYİ SİTESİNDE ARSA DOLGU VE...

Haberi Oku