YAĞLI GÜREŞLER YAPILACAK MI?

YAĞLI GÜREŞLER YAPILACAK MI?

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 34’üncüsü yapılması planlanan Kozlu Dağköy Yağlı Güreşleri’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.
**********
Kozlu Kaymakamlığı ve Kozlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kozlu Dağköy Yağlı Güreş müsabakaları geçtiğimiz yıl 33’üncüsü yapılmış ve Hamza Köseoğlu şampiyon olmuştu.
Ancak Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Corona Virüs salgını nedeniyle tüm spor müsabakaları iptal edilmişti. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF ve Kulüpler Birliği’nin yapmış olduğu video konfrerans sonunda liglerin 12 Haziran’da başlayacağı yönünde mesaj verildi. 
Bu yıl bir çok ilde Kırkpınar Yağlı Güreşleri başta olmak üzere geleneksel yağlı güreşler yapılıyor. Korona virüs salgını nedeniyle bu yıl başta Kozlu Gücek Yağlı Güreşleri olmak üzere ülke genelinde yağlı güreş müsabakaları yapılıp yapılmayacağı konusunda nihai kararın Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilmesi bekleniyor.
Kararın yağlı güreşlerin yapılacağı yönünde çıkması halinde Kozlu Kaymakamlığı ve Kozlu Belediyesi’nin de Gücek Yağlı Güreşleri’nin yapılması konusunda son kararı verecek. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan Basınca 1 ay önce

doktor kontrolunde yapılsın yapılmazsa corona virüs tüm güreşçileri tuş eymiştir

banner228

Normalleşme sürecinin 2. aşaması yarın başlıyor!...

Haberi Oku