Yavuzyılmaz: 'Adalet bir gün herkese lazım olacak'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yavuzyılmaz, "Doğruların söylenmesine, gerçeklerin ortaya çıkarılmasına tahammül edemeyenler, Gazetecileri tutuklu, haberleri suçlu, basın özgürlüğünü tutsak etmektedir. Bu düşüncelerle, ‘adaletin bir gün herkes için gerekli olacağını’ bir kez daha hatırlatıyor, türlü baskılara rağmen, eğilip bükülmeden görevini icra edebilen değerli basın mensuplarının, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” ifadesini kullandı.

Milletvekilinin, “basının özgür olmadığı, sansürlendiği bir ortamda; şeffaflık telafi edilemez zararlara uğratılmaktadır” dediği açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gazetecilik ve Basın Bayramı, Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan önemli bir gündür.G eçmişte sansürün yarattığı kötülükleri görmüş ve bununla mücadele ederek hürriyetine kavuşmuş olan Türk basını ne acıdır ki günümüzde aynı özgürlük sorunlarıyla boğuşmaktadır.

 

İktidarın kara kitabının kara sayfalarından biri olan basın hürriyeti konusu, kuşkusuz Türkiye’nin en ciddi sorunları arasında yer almaktadır. Her geçen gün daha da kötüye giden bağımsız medya karnesi ile hükümet, güdümüne sokamadığı gazetecileri, tabiri caizse çeşitli suçlar uydurularak, yıldırmaya, baskı altına almaya ve korkutmaya çalışılmaktadır.

 

Basının özgür olmadığı, sansürlendiği bir ortamda; halkımız sağlıklı bilgileri alamadığı gibi, siyasi şeffaflık ve kurumlar üzerinde hesap verilebilirlik ilkeleri telafi edilemez zararlara uğratılmaktadır. Doğruların söylenmesine, gerçeklerin ortaya çıkarılmasına tahammül edemeyenler, Gazetecileri tutuklu, haberleri suçlu, basın özgürlüğünü tutsak etmektedir.

Bu düşüncelerle, ‘adaletin bir gün herkes için gerekli olacağını’ bir kez daha hatırlatıyor, türlü baskılara rağmen, eğilip bükülmeden görevini icra edebilen değerli basın mensuplarının, 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TAŞDAN'A ÖRGÜT DAVASI AÇILDI
FETÖ yurduna göz yuman Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan'a 'örgüt’ davası açıldığı...

Haberi Oku