Yeşil sahada hakem okulda öğretmen
 Zonguldak'ın Çaycuma İlçesin'de yaşayan 42 yaşınadaki Moldovalı asıllı Türk vatandaşı Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken hafta sonu ise yeşil sahalarda hakemlik yapıyor.

20 yıl önce Türkiye'ye gelerek Zonguldak Çaycuma İlçesin'de yaşamaya başlayan Natalia Alexeeva Kuran'ı Kerim'i okuyarak müslüman oldu. Çaycuma'da özel okullarda ücretli beden eğitimi öğretmenliği yapan Alexeeva örnek kişiliği ve azmiyle sevinlen bir öğretmen haline geldi. Ardından arkadaşının tavsiyesi üzerine 2012  yılında Zonguldak İl Hakem Kuruluna başvurarak yeşil sahalarda hakemliği başlayan Natalia Alexeeva, orta hakem ve yan hakem olarak yeşil sahalarda 100'lerce maça çıktı. Natalia Alexeeva hafta içi ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparken hafta sonu da hakemlik yapıyor. Alexeeva'nın bu gayreti ise Çaycuma'da bir çok bayana örnek oldu. 
''Bayan hakemler işini güzel yapıyor''
42 yaşınadaki Natalia Alexeeva, ''Hakemliği çok seviyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine başladım. Hala da devam ediyorum. Bizler hakemler olarak aile gibiyiz. Zaman zaman zor maçlara çıksak da üstesinden geliyoruz. Bizler gördüğümüzü çalarak doğru kararı veriyoruz. Hakemlik aslında zor meslek. Ama herşeyi kuralına göre yaparsan üstesinden gelebilirsin. Bana göre bayan hakemler işini güzel yapıyor. Bizim ilimizde de bunun örnekleri var''dedi.
''İslamiyeti seçerek müslüman oldum''
İslamiyeti seçerek müslüman olduğunu ifaden eden Alexxeva, ''20 yıl önce buraya geldim ve hala burada yaşıyorum. Çaycuma'da güzel bir yer. Ben burayı çok seviyorum. İslamiyeti seçerek Müslüman oldum. İslamiyet gerçekten çok güzel. Dünya'da İslam'i en doğru yaşayan Türkiye. Türkiye güçlü bir ülke. Tek başına yetebilen bir ülke. Kimseye muhtaç olmayan bir ülke. Ben burada olmak'tan dolayı çok memnunum''diye konuştu.
Emre Can Bayram
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

FINDIKTA BAŞARI HİKAYESİ SÜRÜYOR

Haberi Oku