Yeşil sahaların 12'inci adamı

Futbol sahalarında sağlıkçı hizmeti veren Mustafa Kaya,  sporcu sağlının önemine vurgu yaptı

YEŞİL SAHALARIN CANKURTARANI

Zonguldak'ta  20 yıldır sağlıkçı olarak görev Mustafa Kaya, en eski sağlıkçı olarak yeşil sahalarda hayat kurtarmaya devam ediyor.  Sayısız olaylarda karşılaşan ve birçok hayat kurtaran Kaya, “Bütün sporcuları kendi çocuklarım gibi gördüm. Onlar da artık beni ağabeyleri gibi görüyorlar” dedi.

******************

Zonguldak'ta Amatör sahalarda 20 yıldır sağlıkçı olarak görev yapan 59 yaşındaki Mustafa Kaya, yaptığı işle büyük takdir topluyor. 20 yıldır Zonguldak'taki bütün sahalarda görev yapan Kaya, onlarca  sporcunun da hayatını kurtardı. Mustafa Kaya,  özellikle amatör sporun kanayan yarası olan sağlıkçı hizmetinde, yaptığı işle örnek oluyor. Kaya, çıktığı bazı maçlarda görev parası bile almazken önemli olan sporcu sağlığı diyerek görevini büyük bir titizlikle yürütüyor. Zonguldak'ın en eski sağlıkçısı Kaya, aynı zamanda sporun yanı sıra Kapuz plajında da amirlik görevini yürütüyor. Sahalarda harcadığı mesai yetmezmiş gibi Mustafa Kaya, yaz aylarında da denizde boğulma tehlikesi geçiren insanları kurtararak hayata döndürüyor.

“SAHALARDA BİR ÇOK TECRÜBE EDİNDİM”

 59 yaşındaki sağlık görevlisi Mustafa Kaya “İşimi severek yapıyorum. 20 yıldır yeşil sahalarda görev yapıyorum. Asıl işim ise plaj amirliği. Yeşil sahalarda görmediğim vaka kalmadı. Allaha şükür hepsinin üstesinden gelmesini bildim. Bu sahalarda bir çok tecrübe edindim. Bütün sporcuları kendi çocuklarım gibi gördüm. Onlarda artık beni ağabeyleri gibi görüyorlar. Bazı maçlarda gönüllü olarak görev yapıyorum. Önemli olan sporcu sağlığı. Onlarda bizim evlatlarımız” dedi.

Emre Can BAYRAM


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tramvay 1 yıl önce

Sporcuların sağlık sorunları ile ilgilenen sayın Kaya,sporcuya yakışmayan balkonu biraz eritmesini kendisine tavsiye ediyorum.başkasina müdahale ediyor da kendisine kim müdahale edecek.saygilar, sevgiler.

Misafir Avatar
Tahir Karakayış Beycuma Cezaevispor 1 yıl önce

Adam gibi adamdır Mustafa abi

banner228

Eleştirilere yanıt verdi

Haberi Oku