'YILBAŞINA HAVLU ATARIZ”

Kozlu Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Engin Kızılkan:

“YILBAŞINA HAVLU ATARIZ”

Pandemi döneminde zararına çalıştıklarını, böyle giderse iflas bayrağını çekeceklerini söyleyen Kozlu Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Engin Kızılkan, “Yarın yönetim kurulu toplantısı yaparak son kararımızı vereceğiz. Başkan Ali Bektaş’ın tavrı olumsuz olursa kontak kapatacağız. Yılbaşına kalmaz havlu atarız” dedi.

 

Halkın Sesi’nden Mustafa Özdemir’e konuşan Kızılkan, pandemi döneminde yüzde 25 kapasiteyle yolcu taşıdıklarını belirterek, “Bakanlığa kira indirimi için yazdığımız yazıya olumsuz yanıt geldi. Şu ana kadar 3 ay kira alınmadı, 3 ay da yüzde 10 indirimli kira ödedik. Ama dayanacak gücümüz kalmadı. Çünkü 65 yaş üstü ve ücretsiz haddinden fazla yolcu taşıyoruz. Talebimiz pandemi sonuna kadar kira ödememek. 64 personeli 40’a indirdik. Hala zarardayız. Gelirimiz giderimizi karşılamıyor. Başkan Ali Bektaş’ın bize vereceği cevaba göre yarın toplanacak yönetim kurulunda nihai bir karar vereceğiz. Olumsuz bir durumda Kozlu halkı ulaşım konusunda sorun yaşar” şeklinde konuştu.

(Mustafa Özdemir)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
AV. HAKAN AKIN 3 hafta önce

Ulaşım hizmetlerinde yerli kuruluşumuz olan bu firmamızın, pandemi sürecinde yaşadığı
ekonomik sıkıntının, iktidar belediyesi tarafından derhal çözülmesi gerekmektedir. Aksi halde, kozlu halkının bu durumdan büyük zarar görmesi kaçınılmaz olacaktır.

Misafir Avatar
Kızgın vatandaş. 3 hafta önce

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz. Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılaOhh olsun size. dümdüz kısacık yola dünyanın bilet parasını istediniz. Halkın yakarışlarına kulağınızı tıkadınız. Şimdi aynı durumdasınız. Halkın yaşadıklarını siz yaşıyorsunuz. n uyarıları göz önünde bulundurunuz!

banner228

Bu zihniyet varken vay bizim halimize...

Haberi Oku