ZBEÜ, Study in Turkey Uluslararası Fuarında

Yükseköğretim Kurumu  (YÖK) tarafından Türkiye’deki üniversiteleri dijital ortamda yurt dışında tanıtmak amacıyla bu yıl ilk defa düzenlenen küresel ölçekli Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı başladı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin de aralarında bulunduğu, ülkemizden 176 yükseköğretim kurumu dijital platformda dünyanın 142 ülkesinden öğrencilere tanıtılıyor.

Yapılan açıklamada, şu açıklamaya yer verildi:

"Fuar kapsamında,  görevli personel online standımızı ziyaret eden uluslararası öğrencilere üniversitemizin sahip olduğu akademik ve fiziki imkânlar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, ulusal ve uluslararası başarılar- devam eden projeler ve şehir yaşamı hakkında bilgilendirme yapıyor.

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışından da çok sayıda öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunan üniversitemizde, uluslararasılaşma hedefleri kapsamında yürütülen tanıtım faaliyetleri, küresel ve çağdaş nitelikte bilgi ve becerilere haiz personel ve öğrenci yetiştirilmesi, öğrencilerinin küresel farkındalık ve deneyimlerini güçlendirirken, eğitim-araştırma faaliyetlerinde dünya standartlarını geçmelerini sağlamak adına önem taşımaktadır."

20 Temmuz Pazartesi (dün) Türkiye saatiyle 08.00 itibariyle başlayan ve saat 20.00’ye kadar devam edecek olan küresel online fuar, 22 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Beü İşçi 2 hafta önce

Pandemi parasını versinler işçiye o yönericiler,rütbeli dr lere çalışıyolar, hasta görmeden ödenek alıyolar, bunuda yayınlamayın

banner228

TAŞDAN'A ÖRGÜT DAVASI AÇILDI
FETÖ yurduna göz yuman Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan'a 'örgüt’ davası açıldığı...

Haberi Oku