ZBEÜ, Study in Turkey Uluslararası Fuarında

Genel 20.07.2020, 17:58 20.07.2020, 18:02
1226
ZBEÜ, Study in Turkey Uluslararası Fuarında

Yükseköğretim Kurumu  (YÖK) tarafından Türkiye’deki üniversiteleri dijital ortamda yurt dışında tanıtmak amacıyla bu yıl ilk defa düzenlenen küresel ölçekli Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı başladı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin de aralarında bulunduğu, ülkemizden 176 yükseköğretim kurumu dijital platformda dünyanın 142 ülkesinden öğrencilere tanıtılıyor.

Yapılan açıklamada, şu açıklamaya yer verildi:

"Fuar kapsamında,  görevli personel online standımızı ziyaret eden uluslararası öğrencilere üniversitemizin sahip olduğu akademik ve fiziki imkânlar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, ulusal ve uluslararası başarılar- devam eden projeler ve şehir yaşamı hakkında bilgilendirme yapıyor.

Yurt içinde olduğu kadar yurt dışından da çok sayıda öğrenciye eğitim öğretim hizmeti sunan üniversitemizde, uluslararasılaşma hedefleri kapsamında yürütülen tanıtım faaliyetleri, küresel ve çağdaş nitelikte bilgi ve becerilere haiz personel ve öğrenci yetiştirilmesi, öğrencilerinin küresel farkındalık ve deneyimlerini güçlendirirken, eğitim-araştırma faaliyetlerinde dünya standartlarını geçmelerini sağlamak adına önem taşımaktadır."

20 Temmuz Pazartesi (dün) Türkiye saatiyle 08.00 itibariyle başlayan ve saat 20.00’ye kadar devam edecek olan küresel online fuar, 22 Temmuz Çarşamba günü sona erecek.

Yorumlar (1)
Beü İşçi 11 ay önce
Pandemi parasını versinler işçiye o yönericiler,rütbeli dr lere çalışıyolar, hasta görmeden ödenek alıyolar, bunuda yayınlamayın
22
açık