ZBEÜ  ‘Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020'ye Katılacak
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Türk üniversitelerinin yurt dışında tanıtımı için Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından dijital ortamda düzenlenecek  ‘Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı’na katılarak Bülent Ecevit Üniversite’ni ve Zonguldak’ı uluslararası alanda tanıtacak.

Bu konuda ZBEÜ basın bürosundan yapılan açıklama şöyle:

Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle Bülent Ecevit Üniversitesi’ni yüz yüze gerçekleştirilemeyen etkinlikler  dijital platformlarda devam ediyor. Bu kapsamda bilimsel ve akademik etkinliklerin yanında tanıtım faaliyetlerine de aynı hızla devam eden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, YÖK bünyesinde 20-22 Temmuz tarihleri arasında başlayacak olan küresel ölçekli tanıtım fuarı “Study in Turkey’de  uluslararası öğrencilerle bir araya gelecek.

“Değer Üreten Dünya Üniversitelerinden Biri Olmak Misyonuyla Hareket Ediyoruz”

Yurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetlerinde bulunarak şehrimizi de en iyi şekilde temsil eden, uluslararasılaşma politikası ve değer üreten dünya üniversitelerinden biri olmak misyonuyla hareket Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, sanal fuar kapsamında sahip olunan akademik ve fiziki imkanlar, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetler, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ve elde edilen başarılar, Erasmus Öğreci Değişim Programı, uzaktan eğitim ve öğrenme ile şehirde yaşam gibi merak edilen konuları da uluslararası öğrenci adaylarıyla buluşturacak. Üniversitemiz sanal standında, tanıtıcı ve bilgilendirici görsel materyaller,  videolar ve Rektör Prof. Dr Mustafa Çufalı’nın uluslararası öğrencilere yönelik selamlama konuşması yer alacak.

 Ülkemizde eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenci adayları için, Türkiye saatiyle 08.00- 20.00 arasında küresel ölçekte düzenlenecek ilk sanal fuar özelliği taşıyan  "Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020", www.virtualfair-yok.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirilecek.(Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

DİKKAT!!! GELİYOR...

Haberi Oku