ZONGULDAK DA O LİSTEDE

Zonguldak en riskli 15 il arasında!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgında yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı yaşanan 15 ili sıralayarak tehlikeye dikkat çekti. Bakan Koca'nın sıraladığı iller arasında Zonguldak da yer alıyor.   

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu. Günlük verileri açıklayan Koca, "Bugün (dün) 28 bin 351 pozitif vaka tespit edildi. Hasta sayımız bugün 6 bin 814'e çıktı. Bugünkü vefat sayımız 168'e ulaştı. En yüksek vefat sayımız. Bugün 28 bin 351 pozitif vaka tespit edildi" dedi.

 

Bakan Koca, Ekimin ikinci haftasından itibaren salgın karşısında öncekilerden daha ciddi bir sınavda olduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"Pandemi seyrini daha iyi anlayabilmek sağlık sisteminin yanıtını daha iyi kavrayabilmek, rehavete düşmemek için dikkatinizi günlük hasta ve ağır hastalarımıza odaklanmanızı tavsiye ederim. Alarm zilleri burada çalıyor. Görünen o ki hayatımızı bir süre daha disiplin altına almak zorundayız.

'3. ZİRVEYİ YAŞIYORLAR'

Ekimin ikinci haftasından itibaren salgın karşısında öncekilerden daha ciddi bir sınavdayız. Kış ayının gelmesi ile birlikte, kapalı alanda bir arada olmanın da getirdiği risk ile tüm dünyada bir artış başladı. Bugün birçok ülke kapanma tedbirlerine yeniden başlamak zorunda kaldı. İstanbul, Bursa, İzmir'de başlayan artış trendi tüm ülkeye yayılmış durumdadır. Gidişatı durdurmak için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur. İstanbul Bursa Koceli İzmir 3. zirveyi yaşıyorlar. Tedbirlere tavizsiz uyarsak artışı durdurmamız mümkündür. Yeterince etkili olmazsa, daha ağır kısıtlamaların yapılması kaçınılmaz olacaktır.

 

YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE VAKA ARTIŞI OLAN İLLER

 

Son hafta içinde yüzde 50'nin üzerinde vaka artışı olan 15 ilimiz var. Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Muğla, Zonguldak, Ordu, Çanakkale'de yüzde 50 ile yüzde 100 arası artışlar oldu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İYİ Parti heyetinden TSO'ya ziyaret

Haberi Oku