Zonguldak kent tarihinin bir dokusu daha yok oldu...

Zonguldak Nostalji grubunun kurucusu ve kent tarihine yönelik paylaşımlarıyla adından söz ettiren Yüksel Yıldırım, 11 Ekim 2020 tarihi itibariyle yıkılan "Deniz Yolları İşletme ve Yolcu Bekleme Salonu Binası"na değindi. Yıldırım, söz konusu binanın yıkımının Selim Alan döneminde kayıtlara geçtiğini hatırlatarak, "Yeni proje nasıl olursa olsun, aynı noktada bulunan İşçi Müdürlüğü ve Beton İskele gibi dokusal yapıların eksikliği her dönem gündemde kalacaktır." ifadelerini kullandı.

İşte Yıldırım'ın o paylaşımı:

11 Ekim 2020 tarihi, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan döneminde yıkımı gerçekleştirilen "Deniz Yolları İşletme ve Yolcu Bekleme Salonu Binası" olarak kayıtlara geçmiştir.

Turizm ağırlıklı olarak da planlanan sahil projesinde, tarihi dokuyu temsil eden yapı hakkında yazılanlar, çizilenler ve tüm iyi niyetli uyarılara rağmen kent hafızasından silinmiştir. Yerine yapılacak trafiği ve hayatı kolaylaştıracak yeni proje nasıl olursa olsun, aynı noktada bulunan İşçi Müdürlüğü ve Beton İskele gibi dokusal yapıların eksikliği her dönem gündemde kalacaktır.

(Abdullah Karabacak)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hakkı doğru 2 hafta önce

eşek hoşartan anlamaz biz rahi eserden

Misafir Avatar
Halk 2 hafta önce

Halkını düşünmeyen yöneticilerin görev süresi uzun olmaz. Kişisel kazançlar kar kalır. Kozlu sahili ile kapuz plajı yıllardan beri pislik içinde ,bugün kapuz plajından su örneği alınsa kanalizasyon atıkları olduğunu görecekler. Hem kentin tarihini yok edeceksiniz, hem de halkın kanalizasyon atıkları ile dolu plajlara girmesine sessiz kalacaksiniz. Tarih sizi affeder , ancak Halk affetmez.

Misafir Avatar
Ali Keskin 2 hafta önce

AKP zihniyetinden ne beklenirki.Estetikten,tarihten,bilimden muaf vandal ve ayni zamanda her seyleri para para para.sirada kiz meslek lisesi var zannedersem.zonguldak halki akp ye oy verirken kaybettiler zaten.olan zonguldaka oldu olacak.

banner228

Trafikte KPSS rezilliği...

Haberi Oku