FLAŞ HABER
Zonguldak Proje Destek Ofisi tanıtıldı

 

Zonguldak Valiliğinin desteklediği, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan "Zonguldak Proje Destek Ofisi"’nin tanıtımı Vali Ali Kaban öncülüğünde Valilik Binası’nda yapılan toplantıda kamuoyuna tanıtıldı. Projenin tanıtıldığı toplantıda konuşan Vali Kaban, bu projenin Zonguldak için önemli olduğunu, Zonguldak için yapılacak olan faydalı çalışmaları her zaman destekleyeceklerini söyleyerek, “Ciddi projeler ile gelip bizi konuya faydalı olacak hususlarda tatmin ve ikna edici şekilde faydalı çalışmaları kanıtlayabilen herkese kapımız açık ve her türlü desteği de veriyoruz. Bu yapılan çalışmaların hepsini göz önüne getirdiğimde, bana göre en değerli proje bu.” dedi.

 “ZONGULDAK İÇİN BÜYÜK ÖNEMLİ”
Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya ve Projeden sorumlu Mirgrup Proje Yatırım Fon Yönetimi Genel Koordinatörü Neptün Denli Kadıoğlu katıldığı toplantıda konuşan Vali Kaban, Zonguldak’ta yapılan çalışmaların içinde en önemli çalışmanın bu projenin olduğunu belirterek “Başkanımızla son bir yıl içerisinde bazı projelerin hayata geçirilmesi konusunda bir hayli mesafe kaydettik. Yaptığımız birçok iş hepsi OTOZON projesinden tutun, Mobilyacılar Sitesi’ne kadar ve şehrin trafik düzeni ile alakalı bir projelendirmeden tutun bu Proje Destek Ofisine kadar birçok konuda güzel çalışmalar yapıyorlar ve bende her türlü desteği veriyorum. Doğal olarak ve şehrin Vali’si olarak ciddi projeler ile gelip bizi konuya faydalı olacak hususlarda tatmin ve ikna edici şekilde faydalı çalışmaları kanıtlayabilen herkese kapımız açık ve her türlü desteği de veriyoruz. Bu böyle olmuştur ve bundan sonrada böyle olacaktır. Bu yapılan çalışmaların hepsini göz önüne getirdiğimde, bana göre en değerli proje bu. ‘Proje Destek Ofisi’ konusu çok önemli bir konu neden derseniz; bir şey vermeksizin Zonguldak’ımıza bir para getirme şansı olan bir iş çünkü. Yani çok fazla bir gayret sarf etmeden sadece projeye tabi Zonguldak’ta ki gelişimci ve yatırımcının özellikle parasını üretim yapmak üzere yatırmış olan insanın daha çok para kazanabileceği bir sistemi sağlamak ve oluşturmak mümkün. O açıdan ‘Proje Destek Ofisi’ fikri çok değerlidir.” diye konuştu.
"İLK İŞİMİZ ÜÇ İRTİBAT NOKTASI OLUŞTURMAK"

Vali Kaban’ın konuşmasının ardından proje ile ilgili paylaşımlarını dile getiren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, projenin 3 irtibat noktası olacağını belirterek; "Zonguldak’ta özel sektör kültürünü göreceli olarak geç mesafe aldığı, geç hızlandığı, ivmesini yeni yeni kazanmakta olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Sanayicilik geçmişi olan köklü illerimiz belki bu konuda bizden çok daha erken mesafe aldılar, yola çok erken çıktılar. Biz Zonguldak’ta zaten bu konuda bu teşviklerden, desteklerden istifade etmek konusunda istatistiklerde bunu gösteriyor, gözle görülen bir gerçek var ki biz çok geri sıralardayız. Bununla ilgili biz Ticaret ve Sanayi Odamızda öncelikle kendi kurumsal kapasitemizi geliştirmek, bir yandan da üyelerimizin kapasitesini geliştirmek içinde gayretleriniz olmuştur. Ama sizin ifade ettiğiniz üzere Çaycuma OSB’nin bir müteşebbis heyeti toplantısında bunu büyüterek diğer Organize Sanayi Bölgeleri’nde ZTSO üyelerini yanı sıra, Çaycuma ve Ereğli OSB’lerdeki müteşebbisleri katarak bunu büyütmemizin faydalı olacağını bize belirttiniz ve yüreklendirdiniz. Bizde bunun üzerine daha detaylı, daha kapsamlı bir çalışma yaptık. Yeteneği müsait, fiyatları da hizmet fiyatları da bölgemize uygun. Nihayetinde sizinde onayınızla Mirgrup Neptün Denli Kadıoğlu’nun organizasyonuyla bir anlaşmaya vardık. Burada ilk öncelikli işimiz bu projenin üç irtibat noktası olacak. Birisi bizim Ticaret ve Sanayi Odamızda bir irtibat noktası üzerinden bir iletişim yürüyecek, Çaycuma ve Ereğli OSB’lerde sizin talimatınız üzere OSB Müdürlerimizle de görüştük, oralarda da bir irtibat bürosu oluşturacağız. İlk aşamada bir kaç aylık süreçte çok hızlı bir şekilde önce bu irtibat noktalarının eğitilmesi ve kapasitelerini arttırılmasıyla ilgili bir gayretimiz, serimiz olacak, bir yandan da proje destek ofisinin iletişiminin hızlandırılması bakımından Zonguldak’ta hızlı bir tanıtım atağı gerçekleştireceğiz. Bu birbirinden çok farklı olan, mekanizmaları farklı işleyen zaman zaman unsurların tamamın hem üyelerimize, hemde OSB’deki müteşebbislere hızla duyuracağız. Artık ufak tefek işleri KOSGEB’in kısmen küçük olan, basit olan bu işlemlerini bu irtibat noktalarında halledebilecek bir kapasiteyi kısa zamanda oluşturabileceğiz."  şeklinde konuştu.

Proje tanıtımından sonra Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ve Mirgrup Proje Yatırım Fon Yönetimi Genel Koordinatörü Neptün Denli Kadıoğlu tarafından “Proje Destek Ofisi” projesinin sözleşmesi imzalanarak toplantı sona erdi. (Aykut KARA)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TFF AKAL HAKKINDA KARARINI VERDİ

Haberi Oku